III. L - duben

Čarodějnice

V pátek 29. 4. nás ve třídě přišly navštívit hodné čarodějnice. Abychom uctili tradice, odedbrali jsme se potom k ohni na školní zahradě, opekli jsme si buřty a sešli se tam s kamarády z ostatních tříd.

Čtenářská gramotnost

Dokončili jsme četbu na pokračování "Myš Bláža". Čtení nás moc bavilo, příběh se nám líbil. Průběžně jsme doplňovali čtenářský deník a na závěr jsme napsali Zprávu o knize, kde jsme si vše shrnuli a zhodnotili.

Výtvarná výchova

Ve výtvarné výchově jsme kreslili a malovali na téma Co dělá policista a Bezpečnost při jízdě na kole. Zúčastníme se výtvarné soutěže, kterou vyhlásilo Statutární město Kladno s Policií ČR ÚO Kladno – OTP a BESIPem.

Projektový den - Den Země

29. 4. jsme se zúčatnili projektového dne Den Země. Nejdříve jsme si zopakovali, jak pomoci naší planetě s problémem odpadů a jak můžeme pomoci my s tříděním odpadů. A protože se naše škola zapojila do celorepublikového projektu "Ukliďme svět", vyrazili jsme s pracovními rukavicemi a velkými pytli na sběr odpadků do lesa v blízkosti školy spolu s kamarády z II.L. Nakonec jsme odpadky z pytlů roztřídili podle druhu do kontejnerů. Pracovali jsme zodpovědně a bavilo nás to.

Jarní tvoření - pracovní činnosti

Jaro jsme přivítali i ve třídě. V rámci pracovních činností jsme si vytvořili jarní koutek.

14. 4. - 18. 4. 2022 - VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY

Velikonoční dílničky

V pondělí 11.4. jsme se zúčastnili Velikonoční dílničky na Základní umělecké škole v Kladně. Dílničky vedli učitelé, kteří vyučují zpěv, divadlo, výtvarnou a pohybovou výchovu. Děti si vyzkoušely sborový zpěv, hrály divadlo, namalovaly si motýlky a vyzhoušely si pohyb na hudbu i balet. Užily jsme si hodně zábavy a moc nás to bavilo.

Anglický jazyk - miniprojekt

Velikonoce

Děti se seznámily s průběhem oslav Velikonoc ve Velké Británii. Potom jsme společně tvořily s použitím anglických slovíček obrázky. Dětem se práce v hodinách líbila. Byly velmi nadšené.

VELIKONOČNÍ JARMARK

Vážení rodiče,

ve dnech 7. - 13. 4. 2022 bude probíhat ve vestibulu naší školy velikonoční výstava výrobků dětí. Jste srdečně zváni a můžete si i nakoupit velikonoční dekorace.

Velikonoční tvoření

Blíží se svátky jara - Velikonoce a také bude probíhat ve škole Velikonoční jarmark, tak jsme se pustili do velikonočního tvoření.

Anglický jazyk - třídní miniprojekt

V rámci výuky anglického jazyka jsme pracovali na miniprojektu LIDSKÉ TĚLO.

Výuka Informatiky - ROBOTIKA

V rámci výuky Informatiky se učíme také programovat roboty VEX. Předem si promyslíme trasu, kudy se roboti vydají a pak je pomocí šipek naprogramujeme.