I. S - leden

Vydání vysvědčení

Dnes je výjimečný den, kdy žáci dostali vysvědčení za svou aktivitu, píli i snahu. A dostali menší odměnu placku - Půlku máme za sebou :)

Stavby ze sněhu

Konečně jsme se také dočka sněhu a mohli stavět z něj postavičky.

Projektový den Barevný svět napříč světadíly

V pondělí 16. ledna jsme v rámci projektového dne zavítali do Francie. Shlédli jsme video o Francii, jaké je hlavní město a jaké stavby se v Paříži nachází. Poté jsme se zaměřili na Eiffelovu věž.
Na začátku druhé hodiny se žáci seznámili s francouzskou vlajkou, správně poznali, že jsou na ní stejné barvy jako na naší vlajce. Dalším úkolem bylo poskládat z rozstříhaných kusů Eiffelovu věž. Na konci hodiny si žáci vybarvili černobílé vlajky.
Ve třetí hodině jsme si povídali o typickém jídlu a pití Francie. Prohlédli jsme si obrázky francouzských sýrů a francouzských vinic. A abychom nezůstali jen u obrázků, žáci si v druhé části hodiny připravili francouzské bagety se sýrem za doprovodu francouzského šansonu od Édith Piaf. V poslední části se žáci seznámili s knihou Malý Princ. Řekli jsme si, o čem kniha je, poté žáci vybarvili obrázek s malým princem, a nakonec jsme si pustili ukázku na počítači.

Tři Králové - pracovní výchova

Na tři krále za vesnicí
bloudí sněhem koledníci.
Šlapy – šlapy, šlápoty