III. S - prosinec

Vzhledem k nařízení vlády se mimořádně prudlužují vánoční prázdniny o dva dny, tj. 21.12. a 22.12.2020.

Všem přeji krásné prožití vánočních svátků a mnoho štěstí v Novém roce

Těším se na vás 4.1.2021.

18. 12. Poslední den ve škole v tomto roce

Měli jsme své výborné cukroví, luštili vánoční křížovky, napsali Ježíškovi dopis, poslouchali písničky, měli zapálenou svíčku a bylo nám dobře.

17. 12. Vyráběli jsme přáníčka pro babičky a dědečky z domova důchodců

Snad se budou líbit. Také jsme zvládli uvařit bramborový salát a obalované file. Štedrý den jsme měli o něco dřív.

16. 12. MULTIKULTURA - BAREVNÝ SVĚT

Dnešní projektový den se týkal světadílů. My jsme si vybrali Afriku. Pracovali jsme s atlasem, s encyklopedií zvířat a dozvěděli jsme se plno věcí z dějin (SGINGA, FARAON, PÍSMO, PYRAMIDA) i ze současnosti (ŽIVOT V AFRICE. ZVÍŘATA AFRIKY, DIAMANTY). Plakát, který nám přibližuje Afriku, je na chodbě 3. patra.

14. 12. Dopoledne jsme věnovali pečení vánočky

Paní asistentka Stáňa nám přivezla  hotové těsto (vstávala moc brzo, aby ho zadělala), které už lezlo z mísy. Ukázala nám, jak se plete a připravuje vánočka. Měli jsme s tím starost, nešlo to, ale snažili jsme se. Nakonec každý z nás umotal své dvě vánočky. A výsledek stál za to. Byly moc dobré, vlastně výborné. Zatím co se vánočky pekly, stačili jsme slepit linecké cukroví.

11. 12. Dnes jsme zvládli štrůdl, neboli závin

Pracovali jsme všichni a nakonec jsme toho měli tolik, že jsme se podělili se spolužáky z V. a VII. třídy.

10. 12.  Vyrobili jsme si z papíru vánoční domečky, stromeček a betlém

9. 12. EVVO - ŽIVOT KOLEM NÁS

Dnešní projektový den byl ve znamení LESa. Les máme rádi, tak jsme se chtěli dozvědět něco novéo. Víte, kdo všechno žije v lese? Co všechno tam roste? Poznáte stromy? Jak se máte obléci do lesa? Máme se bát medvěda? Nebo divokého prasete? Teď už víme, že budeme doma zdobit borovici nebo smrček. Někdo má doma jedličku. Víme, jak vypadá hřib stan a které houby nejsou jedovaté. Na chodbu 3. patra jsme udělali plakát, na kterém máme nejznámější zvířata lesa.

8. 12.

Všichni jsme se snažili vyrobit něco krásného na stromeček na nástěnku a dozvěděli jsme se, kdo nosí dětem dárky v jiných zemích. Ježíšek je asi jen u nás.

7. 12. Tak jsme se dali do pečení

Říká se, že se má začít po Mikuláši, tak jsme si upekli linecké cukroví, košíčky a perníčky. Zapojili jsme se všichni. Matyáš měl důležitou práci, pečlivě naskládat cukroví do krabice. Ale ještě nekončíme...

5. 12.  ČERT, MIKULÁŠ, ANDĚL

Strašně rádi vybarvujeme masky a celé postavy a soutěžíme o nejstrašnějšíhi pekelníka. Anděl a Mikuláš se nám také povedli, že? Na okně se na nás dívají papírové postavičky.

4. 12. Ptáčci nám usnuli na stromě, vzali si čepičku, aby jim nebyla zima

Kdo se na strom nevešel, usnul pod ním. Sněhuláka máme jenom na obrázku, zatím není sníh na opravdového. Snad se dočkáme.

3. 12. Znáte adventní zvyky a obyčeje?

Víte, kdo byla sv. Barbora? Sv. Ambrož? Sv. Lucie? Proč se hází střevíc? Proč se krájí jablko? Proč se pouštějí lodičky?Kolik lidí má sedět u štědrovečerního stolu? Kdo uvidí zlaté prasátko? My už to víme.

Začal nám ADVENT (PŘÍCHOD).

Příchod nejkrásnějšího období v roce

Budeme se snažit, aby pro nás i ve třídě byl Advent krásný, budeme vyrábět vánoční dekorace, napíšeme Ježíškovi a stejně jako každý rok budeme péct cukroví.

Postupně budeme přidávat fotky toho, jak se nám daří nebo nedaří zapojit do předvánočních aktivit.