III. L - říjen

26. 10. a 27. 10. - Podzimní prázdniny
28. 10. - Státní svátek

21. 10.

V pátek jsem se se spolužáky ze IV. L vypravili do Sládečkova muzea na "skok do pravěku". Žáci se proměnili v pravěké lovce a formou skupinových aktivit se seznámili s různými druhy pravěkých činností. Stopovali, mleli obilí na žernovu a zrnotěrce a lovili lukem divoké prase. Jak jsem si pravěkou výpravu užili, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

20. 10.

Vnesli jsme si do třídy trochu podzimu. :-) Žáci dnes vyráběli koláže z přírodnin a jejich díla jsou opravdu vydařená. Přesvědčte se sami ve fotogalerii.

20. 10.

Blíží se Halloween, a tak jsem se vydali do kuchyňky a připravili si strašidelné jednohubky. Jak se nám při práci dařilo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

19. 10.

Naše třída se zapojila do projektu -Záložky. Vyrobené záložky se odesílají do přidělené slovenské školy a vymění se se žáky z přidělené partnerské školy. Vyrábění jsme si moc užili a těšíme se, jaké záložky výměnou obdržíme.

Další fotografie.

14. 10.

V dnešní hodině informatiky jsme se seznámili s aplikací malování. Naučili jsme se kreslit rovné čáry, vkládat tvary a vybarvovat. Jak se nám dařilo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

11. 10.

V úterý dopoledne proběhl projektový den na téma  - Život kolem nás - vodní zdroje. Žáci se dozvěděli nové zajímavosti o koloběhu vody, jak vodu můžeme chránit před znečištěním a seznámili se s živočichy a rostlinami, které můžeme vidět ve vodě nebo u vody. Žáci si zkusili složit papírového kapra, hledali cestu k žížale a skupinově rozřazovali sladkovodní a mořskou faunu a flóru.

Další fotografie.

6. 10.

Městská knihovna Kladno vyhlásila soutěž na téma "Jak příroda čaruje aneb příroda očima dětí." V rámci výtvarné výchovy jsme se pustili do díla a vy nám držte palce, ať se obrázky líbí.