Září

27.9. Projektový den - Cvičení v přírodě

Důležité informace pro rodiče

Školní rok 2021/2022 bude zahájen dne 1. září 2021

Ve společných prostorách jako jsou chodby, jídelny apod. jsou žáci povinni nosit roušky a pedagogové respirátory. Ve třídách tato povinnost není. Toto opatření je zatím platné do 10. 09. 2021, kdy MŠMT vyhodnotí výsledky testování a podle toho provede úpravu přijatých opatření.
Opatření pro nošení respirátorů se vztahuje také na všechny třetí osoby vstupující do budovy školy včetně rodičů našich žáků.

Přípravná třída:
- žákům PT. třídy bude vstup do budovy školy umožněn již od 07.40 hodin
- do budovy školy bude vpuštěn pouze jednočlenný doprovod „příprvkového dítěte“,
- žáci se podrobí testování ve stejném režimu jako žáci ostatních ročníků. Dne 1. září proběhne testování těchto žáků ve třídách za možného doprovodu pouze jedné dospělé osoby. Testování se nemusí zúčastnit ti žáci, kteří prokáží, že prodělali onemocnění Covid-19 a není tomu déle než 180 dní od prvního pozitivního testu, nebo doloží negativní výsledek provedeného testu v odběrovém místě, které není starší než 72 hodin v případě antigenního testu a 7 dní v případě PCR testu.

Škola:
- dodržuje aktuálně platná mimořádná opatření vyhlášená příslušnými institucemi,
- vyžaduje omezený vstup zákonných zástupců a dalších osob do budovy školy,
- žádá zákonné zástupce o důslednou kontrolu zdravotního stavu svých dětí. Při podezření na respirační onemocnění a v případě zvýšené teploty (nad 37°C) zůstává dítě v domácím ošetření!!!
- v případě chronických onemocnění žáka doloží zákonný zástupce potvrzení o zdravotním stavu dítěte (pokud toto není součástí "Žádosti o posouzení zdravotní způsobilosti žáka"),

Žák:
- je povinen při vstupu do budovy použít dezinfekci na ruce a po celou dobu pobytu ve vnitřních prostorách školy dbá na zvýšenou hygienu a používá jednorázové hygienické papírové utěrky,
- žáci mají povinnost používat ve společných prostorách školy respirátory nebo roušky,
- testování se nemusí zúčastnit ti žáci, kteří prokáží, že mají 14 dní a více po plném ukončeném očkování, nebo prodělali onemocnění Covid-19 a není tomu déle než 180 dní od prvního pozitivního testu, nebo doloží negativní výsledek provedeného testu v odběrovém místě, které není starší než 72 hodin v případě antigenního testu a 7 dní v případě PCR testu.
- pokud se žák nepodrobí testování, bude se moci prezenční výuky účastnit za použití ochrany dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole.

Dne 1. září - Slavnostní zahájení školního roku (cca 1. vyučovací hodina)

Od 8. září 2021
výuka dle rozvrhu .