DUBEN

Informace k testování žáků od 19. 4. 2021

Vážení rodiče,

Rada města Kladna na své schůzi dne 12. 4. 2021 rozhodla o realizaci zkušebního testování všech dětí v mateřských školách a všech žáků 1. stupně v základních školách formu PCR testů na přítomnost viru COVID-19 ze slin pomocí tamponů.

V naší škole jsou do tohoto testování ZDARMA zapojeni všichni žáci, kteří mají v době od 19. – 30. 4. 2021 prezenční výuku.

Službu zajišťují laboratoře společnosti SPADIA LAB, a. s., a to pro období 19. - 30. 4. 2021.

Testování PCR testy proběhne v pondělí 19. 4. 2021 a 26. 4. 2021 pro žáky na prezenční výuce.

Testovat se bude opět v tělocvičně.

Ve stejné dny (pondělí 19. 4. a pondělí 26. 4. 2021) musí v souladu s metodickými pokyny MŠMT proběhnout i testování antigenními testy tak, aby žáci mohli po negativním výsledku ihned zahájit výuku. Žádné další antigenní ani PCR testy nebudou již v daných týdnech prováděny.

V následujícím období po bezplatném zkušebním testování, budete mít možnost případného pokračování testování na přítomnost viru COVID-19 pomocí šetrných PCR testů. Úhrada ze strany Města nebude již zajišťována.

Cena za provedení jednoho PCR testu by měla být 150,- Kč včetně DPH. V případě zájmu o tento způsob testování Vašeho dítěte (po vyzkoušení) nahlaste tuto skutečnost třídní učitelce.

Nejpozději v den testování je třeba, aby Vaše dítě přineslo i informovaný souhlas s tímto způsobem testování.

Návody na jednoduché testování i s videem můžete vidět na webových stránkách školy.

Pracovní vyučování - stříhání, lepení....a zebra je na světě.

Teacher with kids school Premium Vector | Premium Vector #Freepik #vector #school #people #kids #children

INFORMACE K NÁVRATU DO ŠKOLY – 12. 4. 2021

• denně chodíte do školy
  • učíte se dle našeho rozvrhu
  • roušku nebo respirátor nosíte na ústech celé vyučování (přineste si dvě)
  • dodržujete hygienu - dezinfekce rukou, lavic, časté větrání
  • v pondělí a ve čtvrtek je samotestování v tělocvičně od 7,15
  • nepřijdete-li do školy v pondělí nebo ve čtvrtek, budete testováni následující den ráno při příchodu do školy
  • po dohodě s vašimi rodiči se bude naše třída scházet v pondělí a ve čtvrtek v 7,15 u školy (následně proběhne samotestování)

Informace k testování žáků od 12. 4. 2021

Vážení rodiče,

každý žák před vstupem do budovy školy musí být otestován antigenním testem výtěrem z okraje nosu (cca 2 - 3 cm). Testovat se bude vždy v pondělí a ve čtvrtek.

V případě, že antigenní test Vašeho dítěte bude pozitivní, popř. někdo ze spolužáků, s nimiž bylo Vaše dítě v předchozích dvou dnech v kontaktu, bude mít pozitivní test, nesmí se nadále účastnit výuky a musí co nejrychleji opustit prostor školy. Dále budou Vašim dětem vystaveny žádanky KHS na PCR testy. Do školy se vrací po obdržení negativního výsledku.

V takovém případě Vás budeme telefonicky kontaktovat a Vy si pro své dítě přijdete nebo dáte nyní souhlas k tomu, aby samo opustilo školu.

Testování se neprovádí u dětí, které prodělaly COVID-19 a zároveň neuplynulo více než 90 dní od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musíte prokazatelně doložit (potvrzení lékaře, zpráva z laboratoře).

Také je dětem v 1. – 3. třídách, v přípravné třídě a ve třídách zřízených dle §16/9 umožněna Vaše přítomnost při testování.

Distanční výuka 29. 3. - 9. 4. 2021