II. S - červen

Vysvědčení si společně předáme v pátek ráno 30. června 2023.

Loučení se školním rokem

Výlet Okoř

Dokončili jsme celoroční soutěž „Pohádkové království“ a rozhodli se podívat na zříceninu hradu Okoř, kde měla podle pověsti strašit Bílá paní. I když jsme to prolezli nahoru dolů, žádnou Bílou paní jsme neviděli. Třeba je vidět jen v noci. Celé dopoledne jsme věnovali nejen hradu, ale i obci, kde žije 113 obyvatel. Podívali jsme se na krásné domky a chaty, vysoký železniční most, mlýn a u jedné chaty měli ve výběhu i bílého páva. Než nám jel autobus, stihli jsme si dát ještě hranolky, hamburger a polévku. Počasí bylo nádherné a nám se výlet moc líbil.

VV - PV Léto

Těšíme se na léto, na prázdniny. Každý z nás něco vytvořil – děti s foťákem, děti s kšiltovkou, holčičky se slunečními brýlemi, plachetnice, boty vietnamky a maják. Všechno dala dohromady a dokreslila na velký papír Sabina, která je moc šikovná.

TV - Cvičení s trenérem

Tentokrát jsme měli možnost cvičit s trenérem. Zapojili jsme se s ostatními třídami, moc se nám to líbilo.

Projektový den "Zdraví a škola" - teorie

Vlastně jsme si zopakovali, co jsme se učili během školního roku. Poznali jsme zeleninu a ovoce, jen patizon a lilek jsme nepoznali. Plete se nám zelí a kapusta. Také víme, co si ze zeleniny a ovoce můžeme připravit. Prohlédli jsme si obrázky cizokrajného ovoce, ale vůbec jsme ho neznali – nashi, mochyni, pomelo, granátové jablko, karambolu, cherimoyu, kiwi, avokádo, mango. Možná kiwi a avokádo jsme viděli v obchodě. Vyplnili jsme si pracovní listy, kde jsme správně určili zdravé a nezdravé potraviny a zopakovali si první pomoc. Zajímavé bylo poznat, které potraviny jsou vhodné pro naše tělo a mají vliv např. na kosti, oči, kůži, srdce, mozek…

další fotografie

Projektový den "Zdraví a škola" v praxi

Připravili jsme si tortilly se zeleninou a kuřecím masem. Zdravé a rychlé. Využili jsme i pití „Bovýsek“, které dostáváme do školy.

ZOO Zájezd

Známe zvířata hlavně z encyklopedií a filmů a tak jsme se jeli podívat do ZOO na živá. Nejvíc se nám líbil malý klokánek, kterého měla jeho maminka v kapse. Mohli jsme si pohladit muflony, kůzlata a nakrmit prasátka. Jedna paní ošetřovatelka nám vyprávěla zajímavé věci o surikatách, lemurech a opičkách. Kdo chtěl, mohl si vyfotografovat zvířata. Také jsme si koupili dobroty, hlavně ale pití a zmrzlinu v malém obchodě. Počasí bylo krásné a nám se výlet moc líbil.

VV - Zvířátka trochu jinak

Zvířata jsou jiná než ve skutečnosti, vybarvili jsme je podle své fantazie. Je dobře, že v přírodě to je úplně jinak.

Pracujeme, opakujeme

Stále něco děláme. Počítáme, píšeme, doplňujeme, vyplňujeme, luštíme, čteme, vyprávíme, ptáme se, odpovídáme, počítáme peníze, stavíme z lega… A čas nám pěkně utíká.

PV -  Naše úroda

Na zahradu chodíme každý týden 2x, zaléváme nebo trháme plevel. Měli jsme proto velkou radost, když jsme viděli, jak nám vyrostly ředkvičky a jahody. Není jich moc, ale my jsme se rozdělili a stačilo to.

Opakujeme

Blíží se konec školního roku a my opakujeme všechno, co jsme se naučili. Zatím to zvládáme docela dobře. Museli jsme se ale podívat na obrázek, jak vypadá mlok, ledňáček, vydra a čolek, teď už si to budeme pamatovat. A vraní oko, rulík zlomocný a borůvky se nám zdály stejné, ale není to tak. POZOR!!!

Máme rádi léto

Kdo by neměl rád léto? A všechno co k němu patří? I vosy, včely, berušky… A kytičky. Na náš velký hmyzí obrázek jsme dali to, co každý z nás vyrobil. Použili jsme šablony, tempery, fixy, pastelky, bublinkovou folii, barevné papíry, knoflíky a tavnou pistoli. V další hodině jsme si ještě vyrobili krásnou vázu s květinami a několik dalších včel a berušek, které jsme dali na obrázek. I tady jsme použili šablony, fixy a tempery. Krásně barevné květy jsme si připravili ze čtvrtek, které jsou pomalované zbylými barvami po hodinách výtvarné výchovy.

Zaléváni nás baví

Máme několik hodin pracovního vyučování za týden a tak rádi pracujeme na zahradě. Buď protrháváme ředkvičky, trháme plevel nebo zaléváme. I když máme záhon jen jeden, zaléváme i ostatní. Sluníčko je každý den a je to potřeba.

Dětský den

Červen je Mezinárodní den dětí a také na naší škole jsme se mohli těšit na zajímavé dopoledne. Navštívila se nás Bára Ladrová se svými kamarády a společně jsme si zazpívali a zatancovali. Nejvíc se zapojoval Míra, který šel pozdravit i dráčka. Dopoledne se nám moc líbilo.