II. S - květen

Pro maminky budeme mít překvapení

Ke Dni matek jsme pro maminky připravili překvapení

Projektový den - Letem světem

V rámci projektového dne jsme se zaměřili na naši republiku. Ukázali jsme si několik fotografií, jak to vypadalo v Praze dřív, jaké bylo oblečení pro děti i pro dospělé, povídali jsme si o Karlu IV. a o T. G. Masarykovi. Potom jsme si povídali o tom, co vidíme na mapě, s kým sousedíme, ukázali jsme si 7 symbolů naší země a vysvětlili si, co je to národní kroj. Všichni jsme věděli, kdo je náš prezident a soutěžili jsme, kdo najde první velká města na mapě. Nakonec jsme vyplnili několik pracovních listů, ale to už byla pro nás hračka. Vlastně jsme si všechno zopakovali. Všichni jsme si vybarvili obrázek s krojem.

VV-PV Barevné jaro

Už delší dobu jsme mluvili o tom, že bychom rádi vyzkoušeli malování kávou (děkujeme jedné naší paní učitelce, která nám vše vysvětlila) a tak jsme si připravili jarní obrázek, který jsme dokreslili, mimo kávy použili ještě pastelky a fixy a obrázek vybarvili veselými barvami do pruhů. Nakonec jsme dolepili ptáčky a listy. Křídu jsme rozetřeli jako pozadí. Máme vlastně jarní koláž. Jsme rádi, že jsme se naučili zase něco nového. Zkusili jsme ještě proplétat berušky, ale…. Musíme trénovat.

VU - Základy dopravní výchovy pokračování

Dnes jsme si zopakovali dopravní značky, semafor, přechod pro chodce, křižovatku a dokreslili jsme, co chybí na kole.

Opékáme buřty

Od rána bylo krásně, sluníčko, a tak jsme se rozhodli, že zalejeme všechno, co na zahradě roste a poslední hodinu si opečeme buřty. Vůbec nevadilo, že nás bylo málo, dvě hodiny nám rychle utekly a my jsme si na buřtech moc pochutnali.

PV - Zaléváme na školní zahradě

Protože sluníčko už od rána pálilo, šli jsme zalévat všechno, co na zahradě bylo. Kromě záhonků a keřů někteří zalili i stromy. Byli jsme tak šikovní, že jsme měli i plné boty vody. Ale nevadilo nám to. Je teplo a voda ke sluníčku patří.

VU - NOS - Den rodiny

Připomněli jsme si Den rodiny, zopakovali si, kdo do rodiny patří, příbuzenské vztahy. Vysvětlili jsme si, jaké jsou etapy života. Povídali jsme si o svatbě, rozvodu, o adopci. Nakonec jsme sestavili puzzle, které se týkaly rodiny.

VU - NOS - VV Všechny mamiky mají svátek

Povídali jsme si o tom, kdy vznikl Den matek, jak se slaví tento svátek ve světě a jak je maminka v našem životě důležitá. Nakonec jsme mamince krásně ozdobili obálku a do ní jsme dali naše fotografie. Kdo fotografii neměl, nakreslil mamince krásné přání.

Matematika - opakujeme

Blíží se konec školního roku a tak jsme chtěli zjistit, co umíme a co jsme zapomněli. Někdo počítá s pomocí tabulky, jiný má různé matematické doplňovačky a rébusy, spojené se čtením. Zopakovali jsme si rozklad čísel, číselnou řadu, sčítání a odčítání do 100, geometrii a slovní úlohy. Jeden z nás tak miluje matematiku, že za hodinu zvládl 9 listů A4 a pouze se dvěma chybami. Nepotřebuje k ruce žádné tabulky, všechno zvládá „z hlavy“ a proto je tak rychlý.

PV - VV Den matek

Ke Dni matek jsme se snažili udělat co nejhezčí obrázek. Použili jsme křídu, pastelky, fixy, šablonu srdíček, váziček a růží, barevný papír, obrázek vázy a někteří ještě vyrobili obrázek usměvavé maminky.

VU - Základy dopravní výchovy

Tento měsíc se věnujeme dopravě a dopravní výchově. Ukázali jsme si značky, ty základní jsme si vybarvili podle předlohy a hlavně jsme si řekli, co která znamená. Dopravní prostředky jsme poznali všechny, věděli jsme, které se pohybují po silnici, po vodě, ve vzduchu, po kolejích i pod zemí. Protože jezdíme na kole, zopakovali jsme si, co musí mít a znát cyklista. Příště budeme pokračovat a plnit úkoly v pracovních listech.

PV - Palačinky

Opět jsme využili školního projektu „Ovoce, zelenina a mléko do škol“ a domluvili jsme se, že mléko využijeme při vaření v kuchyňce. Tentokrát jsme z  litru mléka připravili palačinky. Paní asistentka nám ukázala, jak na to, aby byly tenké. Měli jsme je s jahodovou marmeládou a k tomu pitíčko „Bovýsek“ také z projektu. Moc nám to chutnalo. Jedna krabička mléka nám zbyla, dostal ji Míra, to je náš „mléčný král“. Hrozně mléko miluje. Protože se musí všechno i uklidit, Hleb se do úklidu hned zapojil.

ŘV - Skládáme pohádkové postavičky

Pohádkové postavičky ze dvou dílů – zdá se to snadné, ale když máte těch dílů 32, tak to není jen tak. Samá hlava a k tomu najít tělo. Nenapadlo nás, že to nemáme rozstříhat, původně to mělo být domino a obdélníčky měly na sebe navazovat. Ale my jsme to rozstříhali na čtverce. Ani nás nenapadlo, že je to vlastně hrozně snadné, protože k sobě patří dva čtverce stejně barevné. Ach jo! Měli jsme co dělat celou hodinu. Jako odměnu jsme dostali pohádkovou postavičku do celoroční soutěže „Pohádky“. Jak na tom jsme, vám ukážeme příště. Už se blížíme do cíle.

VU - Skládáme puzzle

Zase jsme skládali. Tentokrát puzzle. Jedno bylo celé zelené, nakonec z toho byl chameleon na stromě. A to druhé byly dvě veverky v lese. Částí bylo málo, ale jednoduché to nebylo. Někdo si musel vzít k ruce obrázek, aby chameleona správně sestavil.

další fotogrfie

PV - Práce na zahradě

Jaro volá a tak jsme šli připravit záhonek na zahradu. Bylo nás málo (na jedné fotce vidíte, že jenom 3), ale i tak jsme s pomocí paní asistentky a učitelky krásně připravili záhon na něco, co si tam zasadíme. Plevel jsme odvezli, záhon zalili a příští týden budeme sázet.