ÚNOR

Co nás v měsíci únoru čeká?

  • 2.2. Pololetní prázdniny
  • 13.2. Cvičení v přírodě- výuka do 11:30h
  • 15.2. Divadlo Lampion- 20 000 mil pod mořem (Představení zrušeno)
  • 26.2.-3.3. Jarní prázdniny 

 

 

TAJNÝ VZKAZ

 

Tajný vzkaz( Fotogalerie)

Celý týden jsme nacházeli po třídě schovaná barevná písmenka. Vůbec jsme netušili, proč. Poté nám Sam poslal dopis, kde nám vše vysvětlil. V tajném vzkazu byla akce, která nás čeká- spinkání ve škole. Děti se strašně moc těší a doufají, že vy, rodiče, jim to spinkání ve třídě povolíte. :) 

 

 

VÝTVARNÁ VÝCHOVA

 

Výtvarná výchova(Fotogalerie)

Není nic lepšího, než si pořádně zamalovat a ještě se dobře najíst.:) Dnešní výtvarná výchova byla plná ovoce. Techniky byly jasné dané. Namaluj mísu s ovocem pomocí suchého pastelu či vodovky. Podívejte se sami do fotogalerie, jak se nám to vydařilo. Nakonec jsme si ovoce omyli a snědli. :) 

 

PŘÍRODOVĚDNÝ POKUS

 

Pokus(Fotogalerie)

V rámci prvouky jsme si povídali o přírodních živlech. A tak jsme dnes spojili prvouku s pracovními činnostmi a udělali jsme si pokus se svíčkami a poryvem větru. Dětem se pokus velice líbil a musím říct, že je bylo těžké dostat domů. :) 

SVATÝ VALENTÝN

Svatý Valentýn (Fotogalerie)

Svátek Svatého Valentýna se slaví po celém světě. To již všichni víme. Dokonce, jaké zvyky se v jaké zemi dodržují. Nakonec jsme vyrobili maminkám a tatínkům krásné medvídky se srdíčky. Bylo to velmi hezké dopoledne plné nových informací. :) 

 

CVIČENÍ V PŘÍRODĚ

Cvičení v přírodě (Fotogalerie)

Během dnešního dne jsme si pořádně procvičili jak hlavičku, tak tělo. Nejprve vytvářením komiksu o záchraně tonoucího člověka. Následovaly telefonáty na záchranou službou a nakonec jsme měli běhací testík na základy první pomoci. Po sváče jsme se přemístili do tělocvičny, kde jsme si dali pořádně do těla. Záchrana hořícího z domu, záchrana dítěte při autonehodě, či pomoc zraněnému v lese. Byla to opravdu zábava a nohy nás budou bolet nejméně do zítra. :) 

 

MASOPUSTNÍ UČENÍ

 

Masopust(Fotogalerie)

Dnešní den bylo celý o Masopustu. Dozvěděli jsme se tradice, zvyky, masky a mnoho dalšího. Tlouštíkům jsme o matematiku pomohli se rozdělit o jitrnice. A o výtvarnou výchovu jsme krásně ozdobili masopustní koláží chodbu. :) 

TRENÉŘI DO ŠKOL

 

Trenéři do škol(Fotogalerie)

Po ročním kurzu plavání se vracíme zpět na palubu tělocvičny. A návrat jsme si náramně užili. :) Hodina fotbalu s trenérem Vláďou byla skvělá. Že to pro nás byl náročný návrat? Pro některé ano, někteří byli opět ve své kůži. :) Moc se těšíme na další hodiny.