DUBEN

Co nás čeká v dubnu ?
 

1.4. – Velikonoční pondělí

8.4. – 12. 4.  Projektový týden – Veselé zoubky

15. 4. – Projektový den EVVO - Den Země + Ukliďme Česko

19.4. – Divadlo Lampion - Sněhová královna

23.4. – Městská knihovna Stochov - Světový den knihy a autorských práv

 

ČARODĚJNICE

Dnešní den se nesl v duchu Filipojakubské noci. Do školy nám dnes zavítali kouzelníci a čarodějky z různých koutů Kladna. Prostříhali a propočítali jsme se ke správným výsledkům v čarodějné matematice - používání kouzel a zaříkávadel bylo přísně zakázáno, každý se musel spoléhat na své schopnosti. U čarodějnické vatry jsme se zdrželi chvíli, zkontrolovali jsme ochranná kouzla na školním pozemku, kam budeme sázet naše kouzelné dýně a slunečnice, kterým k růstu pomáháme osvědčeným kouzlením. Na závěr jsme se pustili do čarodějného reje, při zaříkávání se nám trochu popletla přemisťovací kouzla a čarodějky se míhaly sem a tam. Z kouzelného žabáka na vše dohlížela nejzkušenější čarodějka.

 

Fotogalerie

JAK A KDE ZVÍŘATA BYDLÍ

Už poznáme rozdíl mezi domácími a divokými zvířaty. V hodinách rozvoje poznání a v  přípravě na školu jsme se naučili jak a kde naši zvířecí kamarádi bydlí. Mezi lesní zvířata nás pozval pohádkový kamarád Budulínek, pohádkovou cestou jsme potkali žabku Kuňkalku, zajíčka Ušáčka, pana čápa obecného, medvěda Míšu, jelena, u kterého bydlí Smolíček a spoustu dalších zvířecích přátel.
Pokud by k nám zvířátka zavítala na návštěvu, postavili jsme jim jejich obydlí, aby se u nás cítila bezpečně.
 

FOTOGALERIE

NÁVŠTĚVA POLICEJNÍHO PSA MATÝSKA

Dnešní den navštívili naši školu strážníci MP Kladno. Děti se seznámily s osudem policejního psa Matýska, který dětem předvedl, co takový policejní pes umí a proč. Dozvěděli jsme se, že ho zítra čekají důležité policejní zkoušky. Držíme mu palce !

 

 

LEVOPRAVÁ ORIENTACE

 

VESELÉ ZOUBKY - PROJEKTOVÉ UČENÍ

Dnešní den jsme shlédli pohádku " Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek." Náš kamarád nešel do školy, protože ho rozbolel zub. Děti se dozvěděly něco o tom, jak to chodí u zubaře, o prevenci zubního kazu, do virtuálního košíku nakupovaly zdravé potraviny a stranou odkládaly ty, které dětským zoubkům nesvědčí. Nakonec si odnesly správný zubní kartáček a zubní pastu. Jak to dopadlo s Hurvínkem a jeho bolavým zoubkem ?

                                                                     

                                                                               

                                                                                                    Fotogalerie                                 

PRAVOLEVÁ ORIENTACE

Nedílnou součástí vuky v přípravné třídě je schopnost dětí rozlišovat pravou a levou stranu.

 

DOMÁCÍ A VOLNĚ ŽIJÍCÍ ZVÍŘATA

V měsíci dubnu se seznámíme s domácími, ale i volně žijícími zvířaty. Některá jsme, v průběhu školního roku, již poznali. A to z pohádek, bajek a písniček ( Běží liška k Táboru, Zvířátka a Petrovštví, O lišce a čápovi, O prolhané koze..) Tento týden hledáme "ztracená mláďata" a pomáháme je přiřadit ke správným zvířecím rodičům. Psí a kočičí rodiče byli spokojeni, rozpačitá byla husa, které jsme přivedli kuřátko, paní kobyla se divila, že jsme ji přivedli "koňátko", ale nakonec své hříbě poznala. Ještě budeme pomáhat paní krávě a panu praseti, protože sele a tele si pleteme.

 

Fotogalerie

"JAK KŘEMÍLEK A VOCHOMŮRKA ZASADILI SEMÍNKO."

O našich pohádkových kamarádech jsme si přečetli, jak zasadili semínko. Zazpívali mu, zatancovali a Křemílek ho přikryl svou čepičkou, aby mu bylo teplo. Zkusili jsme to také, ale rozhodli jsme se pro semínka slunečnicová a dýňová. Po týdnu jsme se k pohádkovému příběhu vrátili a zjistili jsme, že semínko fialy ne a ne vyklíčit. Nám se to také nepodařilo. A to jsme také zpívali, zatancovali a přikryli semínka jako Křemílek s Vochomůrkou. V pohádkovém příběhu jsme se dočetli, na co Křemílek s Vochomůrkou zapomněli, tak jsme to s nimi napravili. I sluníčko nám pomohlo, určitě z nás budou dobří zahradníci.
 
 
                                                           
                      Fotogalerie