VIII. - březen

 

 

Co nás čeká tento měsíc

 

4.3. MKKL - O POVĚSTECH Kladna (MHD, průkazky, peníze)

5.3. Den otevřených dveří

7.3. PROJEKTOVÝ DEN. Čtenářská gramotnost

12.3. Dílníčky, tvoření dekorace

13.3. Kladenská Poema

Náhradní termín, pro nemoc  SVK - Od destiček ke knize (MHD, průkazky, peníze)

18.3. Beseda FG (od 10.00)

21.3. Přednáška p.Coubal, téma "Lidoopi" - (50,-kč)

26.3. Fotografování třídy, jednotlivců

28.3. Velikonoční prázdniny

29.3. Svátek

1.4. Svátek

AKTUALITY:

22.3.2024 Ředitelské volno

18.-20.3. VELIKONOČNÍ JARMARK

 

 

 

Dne 21.3. jsme se zúčastnili přednášky pana Coubala na téma Lidoopi. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí ze života této vzácné skupiny zvířat ve volné přírodě. Děti se mohly ptát a pokládat dotazy o životě ohrožené skupiny Lidoopů. Viděli jsem krásné video a vzácné záběry přímo z místa kde žijí.

  

 

Beseda na téma, FINANČNÍ GRAMOTNOST

Zástupci společnosti vysvětlovali žákům, jak a kde získat peníze, jakým způsobem s nimi nakládat a jak je zhodnotit. Finančně gramotný člověk by si měl umět sestavit svůj rozpočet, ale také by se měl vyznat v produktech, které nabízí finanční instituce. Objasnili jim základní finanční pojmy: úrok a kolik je ve skutečnosti stojí půjčka, jaké jsou druhy pojištění na trhu a jak efektivně zhodnotit své peníze.
Dále poukazovali na chyby, které lidé dělají – např. nenechávají si dostatečnou finanční rezervu, uzavírají nevýhodné půjčky a berou si půjčky na nepotřebné věci, nebo hromadí peníze na spořicích účtech, na kterých je nižší úrok, než je inflace.

 

Informatika, VR

V hodinách informatiky si děti zkouší brýle...

 

 

 

12.3 . proběhly Velikonoční dílničky. Nejdříve jsme si v rámci určeného času připomněli zvyky a tradice největších křesťanských svátků. Hlavním cílem bylo vytvořit výrobky na velikonoční jarmark, který následně proběhne v prostorách školy. Jako materiál jsme použili vyfouklá vejce, vrbové větvičky, ozdobné barevné stužky, temperové barvy, špejle, lepidlo a krásné živé macešky. S výsledky práce jsme byli spokojeni.

Fotogalerie - Tvoření, dílničky

 

 

7.3. proběhl projektový den  čtenářské gramotnosti na téma „Čtení nás mění“ zaměřený na problematiku života s handicapem, odlišností od ostatních. S tím souvisí problematika  začlenění  takového člověka do společnosti, postoje okolí, přístupu rodiny a hlavně toho, jak se s tím podaří vyrovnat tomu, koho se to vše osobně  týká. Vybrali jsme si knihu (Ne)obyčejný kluk, kde jsme si přečetli několik ukázek. Seznámili  se s  hlavním hrdinou, jeho rodinou, spolužáky v nové škole, kam právě nastoupil a dozvěděli jsme se , že se s deformovaným obličejem už  narodil, kolik  již prodělal operací, přesto, že je mu teprve 10 let. Protože příběh nás zaujal, podívali jsme se na film, který nám umožnil  rychleji zjistit, jak vše nakonec  dopadlo a dopadlo to velmi dobře. Chlapec si ve škole našel nové kamarády a na konci školního roku dostal ocenění za to, jak se se svým problémem statečně vyrovnal, i když to nebylo vůbec lehké a stal se tak příkladem pro ostatní.  Součástí dne byla také recitace básniček, které si děti připravily na školní kolo soutěže „Kladenská poema“. Závěrem  jsme si shrnuly některé obecné poznatky a znalosti z oblasti literatury.

Fotogalerie - Čtení nás mění

 

Knihovna Kladno Sítná

4. 3. jsme opět navštívili knihovnu na Sítné. Tentokrát nás čekalo povídání o pověstech.  Paní lektorka vysvětlila co pověsti jsou ,  proč a jak vznikaly, že jich je také několik druhů, podle toho, kdo  v nich vystupuje. Připomněla nejvýznamnějšího našeho autora A. Jiráska a jeho Pověsti české, které se týkají historie našeho národa.  Pak jsme se soustředili na pověsti , které se vztahují k našemu regionu. Prozradila nám , jak podle pověsti  město Kladno  a některé jeho části, dostaly svůj název. Děti měly možnost si prohlédnout spoustu knížek, které se pověstem věnovaly. Také jsme se za školu  zapsali do knihy pro návštěvníky, kde jsme  vyjádřili poděkování a spokojenost s připravenými programy.

Fotogalerie - Knihovna Sítná