I. S - listopad

Co nás čeká tento měsíc:

15.11. Sládečkovou muzeum - Pat a Mat - 50,-Kč

17.11. Státní svátek

22.11. Projektový den - Finanční gramotnost - konec výuky v 11:30

23.11. Třídní schůzky - 15:00

29.11. Ekologická přednáška pan Coubal - Kostarika, Nepál - 50,- Kč

Ekologická přednáška - Kostarika, Nepál

Dnes dopoledne nás již po několikáté navštívil pan Coubal, tentokrát na téma Nepál a Kostarika. Dozvěděli jsme se zajímavosti z cest a také, jak organizace Oko Země bojuje s pytláky. Mohli jsme si na záznamech zblízka prohlédnout např. černého pantera, slona, jaguára, tygra nebo mláďata mořských želv.

Projektový den - Finanční gramotnost

Dnešní projektový den byl zaměřený na finanční gramotnost. Povídali jsme si o mincích a bankovkách. Dávali jsme korunku ke korunce. Zahráli si na virtuální obchod, aby nezůstalo jen u povídání, vydali jsme se do obchodu a realizovali nákup v hodnotě 10,- Kč.

Pracovní vyučování - výroba knížky

K sestavení knížky potřebujeme barevný papír, fix, lepidlo a nůžky. Podívejte se na výsledek žáků. Moc se jim to povedlo.

Sládečkovo muzeum Pat a Mat

Dnes jsme navštívili výstavu Pat a Mat. Plnili jsme různé úkoly, hráli jsme si a kreslili. Také jsme se dozvěděli, jak vzniká film nebo kdo je autorem této povedené dvojice.

Sv. Martin

Na svatého Martina. Na svatého Martina, kouřilo se z komína. Za komínem meluzína, kvílí, skučí – přijde zima.

Lapbook

Žáci si vytvořili svůj vlastní lapbook, při kterém jsme potřebovali nůžky, pastelky, barevný papír. Při práci jsme si povídali o halloweenu a odpovídali na jednoduché otázky.

Já jsem malé strašidlo,

bu, bu, bu, bu, bu,

odněkud jsem přilétlo,

hu, hu, hu, hu, hu,

Mě se děti nebojí,

bu, bu, bu, bu, bu,

a se mnou si pohrají,

hu, hu, hu, hu, hu.

Cvičení s trenérem - Judo

O tělesnou výchovu jsme cvičili s trenérem na téma judo. Pan trenér zadal jednoduché pokyny, co žáci mají dělat. Moc se jim to líbilo.