I. L - leden

23. 1. - Projektový den - multikulturní výchova - Barevný svět

31. 1. - Pololetní vysvědčení

31. 1.

Dnes byl pro žáky významný den. Dostali své první pololetní vysvědčení. Věřím, že všem rodičům dnes děti udělaly svým vysvědčením radost.

23. 1.

Dnes jsme v rámci projektového dne "navštíli" Evropu, konkrétně Itálii. Nejprve jsme Itálii našli na mapě, řekli jsme si jaké je hlavní město. Ukázali jsme si nejznámější stavby v Itálii. Děti se poté snažily z kostek postavit šikmou věž. Řekli jsme si, že v Itálii jsou hory i moře. Porovnali jsme barvy na české a italské vlajce a děti vybarvovaly černobílé vlajky.
Na začátku druhé hodiny si děti temperami natřely modrou barvou čtvrtku, abychom měli základ na moře. Při malování jsme si pustili známé italské písničky. Mezitím, co barvy zasychaly jsme si poslechli pohádku – Pinocchiova dobrodružství a děti vybarvily omalovánku Pinocchia. Poté děti dodělávaly moře. Nalepily na nabarvenou čtvrtku papírové ryby.
V poslední části si děti zahrály na italské kuchaře. Vystříhaly si ingredience na pizzu, které přilepily na těsto a daly pizzu péct do trouby.

Další fotografie.

8. 1.

Dnes nás navštívili strážníci z MP Kladno. Seznámili nás s tím, kdy a jak volat na tísňové linky a jak se chovat v krizových situacích.  Žáci si vyzkoušeli, jak se chovat, kdyby nás někdo okradl nebo napadl. Naučili jsme se také, jakou polohu zaujmout při setkání s volně pobíhajícím psem.

5. 1.

My tři králové jdeme k vám.....
Kam a proč šli tři králové? Jak se jmenovali a jak vypadali? O tom jsme si dnes dopoledne povídali. V hodině pracovních činností žáci stříhali, lepili a vybarvovali.

Další fotografie.

3. 1.

Dnes jsme ve výtvarné výchově kreslili sněhuláky pomocí voskových a vodových barev. Jak se dětem dařilo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.