II. S - únor

Zítra v pátek 2. února máme jednodenní prázdniny.

Jarní prázdniny v roce 2024 probíhají v období od 26. února do 1. března 2024

Výtvarná soutěž ZÁZRAK JMÉNEM VODA

Několik obrázků posíláme do výtvarné soutěže „Zázrak jménem voda“. Stále nás je málo, chřipka nedovolila některým spolužákům, aby se zúčastnili také. Na naše výkresy jsme použili vodu, krepový papír a fix. Práce nás moc bavila a to je hlavní věc.

Práce v hodinách

Přestože nás vzhledem k velké nemocnosti chodí málo, plníme zadané úkoly velmi zodpovědně. Zopakovali jsme si zvířata a jejich prostředí a v matematice sestavili puzzle. Podmínkou byly správné výsledky do 100. Zatím jsme všechno zvládli dobře.

další fotografie

Třídní projekt "Svatý Valentýn"

Jako každý rok i letos jsme si připomněli legendu, podle které je 14. únor dnem Svatého Valentýna. Na vázu, plnou srdíčkových květin, jsme potřebovali jar, temperu a šikovné ruce.

další fotogradfie

Cvičení v přírodě

Zopakovali jsme si nejdůležitější telefonní čísla, první pomoc, dopravní situace, vše, co souvisí s pobytem v přírodě a udělali si malý vědomostní test. Zbytek dopoledne jsme nachodili několik kilometrů a hlavně si užili pobyt v lese.

Práce v hodinách - Karavana

Zapojili jsme se do výtvarné soutěže s názvem „Karavana“ a zaměřili se na Afriku a velbloudy. Pracovali jsme s voskovkami, akvarelem, šablonami a mapou.

ČR - Máme vítěze

Po první polovině školního roku máme za sebou projekt Česká republika. Seznámili jsme se se všemi kraji, městy, zajímavostmi, řekami, průmyslem, zemědělstvím… Tím, kdo zvítězil díky své aktivitě, byl Míra. Odměnu si právem zasloužil.

Třídní projekt - Mezinárodní den zeber

Na 31. ledna připadá Mezinárodní den zeber. Toto krásné zvíře patří mezi ohrožené druhy a je potřeba je chránit. Dozvěděli jsme se hodně zajímavostí a každý z nás si vyrobil krásnou zebru s hřívou.