ÚNOR

Co nás tento měsíc čeká:

13.2. Projektový den - cvičení v přírodě. Výuka bude do 11.30 h. Prosím vhodné oblečení na ven.

26.2.-1.3. jarní prázdniny

Výtvarná výchova

V hodině výtvarné výchovy jsme použili různé výtvarné techniky. Namalovali jsme si temperovými barvami pozadí, vodové barvy jsme použili na bledulky, které jsme vystřihli a poté přilepili na pozadí.

další fotografie

Projektový den, cvičení v přírodě

Projektový den byl zaměřen nejen na cvičení v přírodě, ale i na bezpečné chování při krizových situacích. Žáci si vyzkoušeli ošetření drobných poranění, transport zraněné osoby a pod.

Řečová výchova

V hodině řečové výchovy jsme měli logopedickou chvilku. Trénovali jsme koordinaci pohybu v kolektivu i samostatně. Součástí logopedické chvilky je i gymnastika jazyka a dechová cvičení.

Cvičení s trenérem - florbal

další fotografie

Děti trénují florbal pod vedením zkušeného trenéra. Učí se týmové práci i ohleduplnosti k ostatním žákům. Základy pravidel florbalu jsme zvládli v krátkém čase.

Český jazyk - digitální technologie

další fotografie

Děti mají velmi rády digitální technologie, proto chodíme procvičovat do počítačové učebny probrané učivo. Procvičovali jsme podstatná jména rodu středního a ženského, které přiřazovali ke vzorům. Dále pak přiřazovali slova do skupiny nadřazená a podřazená.

Lego - informatika

Tentokrát jsme oproti minulé hodině, kdy jsme se učili sestavovat společného robota, pracovali ve dvojicích, a s pomocí podrobných plánů tak vytvořili několik zajímavých robotických hraček. Jde nám to moc pěkně :-)

Informatika - sestavování a programování robota