VII.Z-únor

Důležitá informace pro žáky od pondělí 26. února do pátku 1. března = JARNÍ PRÁZDNINY

V průběhu dvou dnů, 20. - 21.2., jsme navštívili Středočeskou vědeckou knihovnu v Kladně, Gen. Klapálka 1641.

Naši žáci se formou prezentace seznámili se službami a fondem knihovny. Účastnili se exkurze po knihovně. V rámci zpětné vazby si zahráli interaktivní mobilní hru. Měli možnost prohlédnout si archiv knihovny, který je běžným návštěvníkům nedostupný.

Druhý program byl konkrétně zaměřený na historii. Týkal se TŘICETILETÉ VÁLKY. Jak třicetiletá válka začala, jaký byl její průběh a jak proběhla bitva na Bílé hoře? Co to znamenalo pro České země? Kdo byli ´mušketýři, pikenýři a jaký byl život v armádě té doby?

Úžasný zážitek pro žáky byla praktická ukázka výstroje a výzbroje mušketýra.

13. února ZIMNÍ CVIČENÍ V PŘÍRODĚ, výuka do 12, 25 hodin.

Nejprve jsme si znovu zopakovali zásady první pomoci. Vyzkoušeli si jak pomoci zraněnému kamarádovi. Vysvětlili si pojmem IZS-integrovaný záchranný systém. IZS se rozumí koordinovaný postup jeho složek při přípravě na mimořádné události a při provádění záchranných a likvidačních prací. Integrovaný záchranný systém vznikl jako potřeba každodenní spolupráce hasičů, zdravotníků, policie a dalších složek při řešení mimořádných událostí (požárů, havárií, dopravních nehod, atd.).

V úterý 6. února měli jeden žák a tři žákyně naší třídy, možnost účastnit se projektu zaměřeného na posilování finanční gramotnosti žáků prostřednictvím technik prožitkové pedagogiky. Jednalo se o interaktivní edukativní představení realizované 5 profesionálními herci, kteří během hraného příběhu, se snažili žáky vtáhnout nejen do děje, ale stát se přímo účastníkem představení.

Za tři týdny nás čekají JARNÍ PRÁZDNINY 26. 2. – 3. 3. 2024.

Připomínám žákům s odloženou klasifikací, aby si splnili vše do konce února!!!

Únor jsme zahájili jednodenními pololetními prázdninami. V pátek 2. února 2024.