BŘEZEN

Co připravil březen:

5. Den otevřených dveří spojený s výstavou výtvarných prací našich žáků

7. Projektový den "Čtenářská gramotnost" - školní kolo recitační soutěže Kladenská poema

14. Projektové vyučování - Velikonoce a jejich tradice - s tvořením výrobků na jarmark

18. - 20. Velikonoční jarmark ve vestibulu školy

20. Velikonoční tvoření s rodiči

21.  Přednáška - Lidoopi

22. Ředitelské volno

25. Beseda se spisovatelkou

27. Noc s Andersenem

28. Velikonoční prázdniny

29. Státní svátek - do školy jdeme 2. 4. po Velikonočním pondělí

Noc s Andersenem

Další krásná noc je za námi a my máme opět mnoho zážitků. Hry, pohádková stezka s hledáním pokladu, opékání buřtíků, polštářová bitva, sledování filmů s popcornem, hodování a hlavně spousta zábavy se svými kamarády. Tentokrát nám přálo i počasí, a většina aktivit tak mohla probíhat venku. Ráno jsme si předali medaile a diplomy na památku a po snídani se frčelo domů :-). Bylo fajn a my se moc těšíme zase za rok!!!!

Velikonoční plavání

Plavecký výcvik pokračuje, a my se zdokonaluje ve svých plaveckých dovednostech. A protože se blíží Velikonoce, dnešní plavání bylo zcela velikonoční :-)

Beseda se spisovatelkou

Tak jako v loňském roce, i letos přijela na návštěvu do naší školy paní spisovatelka Michaela Fišarová. Tentokrát nás, s velkou pomocí svého kolegy, seznámila se dvěma knížkami, které napsala: Kanálníčci a V bříšku. Setkání bylo moc milé a oba příběhy nás zaujaly. My se budeme těšit na další nové knihy a další setkání...

Lidoopi - přednáška

Další z poutavých přednášek, tentokrát z říše lidoopů, představil tradičně pan Coubal, který nezapomněl s sebou přivézt vlastní filmy, které v Africe natočil. Během programu nezapomněl ani na soutěže, k prověření, kolik si toho z jeho povídání pamatujeme.

Velikonoční tvoření s rodiči

Příjemné odpoledne při společném velikonočním tvoření uteklo jako voda, a my jsme si odnášeli krásné výtvory, které nám budou zdobit o svátcích naše domovy :)

VELIKONOCE - projektové vyučování s tvořením

Tentokrát jsme tvoření velikonočních dekorací připravovali spoleně s projektovou výukou. To abychom všichni věděli, jaké jsou tradice a původ velinočních svátků. Moc jsme si den užili a připravili na jarmark spoustu krásných výrobků a dobrot!!!

Kladenská Poema

Filípek nás 13. 3. reprezentoval na recitační soutěži Kladenská Poema, protože vítězka školního kola, Dianka, onemocněla. Fílovi moc gratulujeme za pěknou reprezentaci a za odvahu vystoupit před odbornou porotou :-)

Projektový den - Čtení nás mění

Projektový den byl tak, jako v loňském roce, ve znamení poezie. Konalo se totiž školní kolo recitační soutěže Kladenská poema. Než však došlo k samotnému recitování, seznámili jsme se s moc pěkným příběhem o špačkovi knihomolovi, který se kvůli čtení zapomněl naučit létat. Napsali jsme mu také moc hezké vzkazy do pětilístku. Poté došlo na recitaci žáků v naší věkové kategorii, a do krajského kola postpoupila se svojí básničkou Dianka Peštová. My jí budeme moc držet palce 13. 3. a již teď jí gratulujeme k úspěchu. Všichni si ale zasloužíme velkou pochvalu za to, jak pečlivě jsme se na soutěž připravili :-)