DUBEN
Co připravuje duben:
ČARODĚJNICKÝ DEN
Čarodějnický den se vším, co má mít. Nejprve čarodějnická škola - počítání, čtení, tanec, soutěže a pohádka. Samozřejmě, že po tom všem pěkně vyhládne, takže přišly na řadu buřtíky :-). A k tomu ještě to parádní počasí..... :-)
SETKÁNÍ SE STRÁŽNÍKY
Setkání se strážníky dnes nebylo první, ale poprvé jsme se setkali s psovodem a jeho psím kamarádem, který nám ukázal, co všechno umí. Nakonec se s námi i vyfotil.
DEN ZEMĚ - UKLIĎME ČESKO
Dnešní projektový den jsme rozdělili do dvou částí. V té první jsme si zahráli s využitím digitálních technologií únikovou hru, kde jsme plnili různě složité mise a získávali nejen odměny, ale také nové informace z ekologické oblasti. V druhé části, jsme se vydali do přírody a sbírali odpad, který tu nemá co dělat. Nálezy byly různé a težko se dá uvěřit, že se ještě dnes někdo může k přírodě chovat tak lhostejně.
Já moc děkuji všem dětem, kterým dnešní mise pro planetu Zemi lhostejná nebyla, přišly a podílely se aktivně na její záchraně. Odměny ve formě dinosauřích stop vás jistě neminou :-)
ROZKVETLÉ STROMY
Jeden pohled do naší zahrady - a bylo jasno. Malovali jsme vodovkami, temperami, a ty krásné růžové květy nám pomáhala vytvořit obyčejná brčka na pití. Nejen, že jsme si sami malovali tvary stromů, ale také jsme si sami míchali různé odstíny barev květů od růžové po fialovou :-)
JESKYNNÍ MALBY
V rámci celoročního projektu jsme se posunuli při společném čtení k životu pravěkých lidí v jeskyních. A právě jejich krásné malby nás inspirovaly tak, že jsme se rozhodli vyzkoušet si je namalovat při výtvarné výchově. V jeskyni nikdo nebyl sám, a tak jsme pracovali ve dvojicích. Práce nám šla od ruky a my se těšíme z pěkných výtvorů.