BŘEZEN

 

 

Co nás v měsíci březnu čeká?

 • 26.2.-3.3. Jarní prázdniny
 • 7.3. Projektový den Čtenářská gramotnost
 • 13.3. Kladenská poema- vybraní žáci zastupují školu v básnické přehlídce
 • 14.3. Třídní tvoření na jarmark
 • 18.3-20.3.- Velikonoční jarmark
 • 19.3. SVKKL- První kroky v knihovně 
 • 20.3. Odpolední tvoření s rodiči
 • 21.3. Enviromentální program 
 • 22.3. Ředitelské volno
 • 25.3. Beseda s paní spisovatelkou
 • 27.3. Noc s Andersenem 
 • 28.3.-1.4. Velikonoce 

 

NOC S ANDERSENEM

Noc s Andersenem(Fotogalerie)

Nedá se tomu ani uvěřit, ale rok se s rokem sešel a zase spíme ve škole! :) Dopolední učení bylo věnováno H.CH.A., jeho knihám a jeho životu. V odpoledních hodinách se nám ale děti vrátily do školy. Přinesly si spousty dobrot. Na zahradě školy na ně čekalo velké překvapení. Pohádková stezka, luštění tajných zpráv. Tajný text obsahoval indicie k nalezení pokladu na zahradě. Hurá, našli jsme ho! To vám bylo radosti. A co za odměnu? No přeci vynikající opečený buřtík a spousty zábavy. :) Následoval film s popcornem o našem Samovi a papouškovi Macovi. Příběh to byl vynikající a nezbývá nám nic jiného, že si vyčistit zoubky, vzít si pyžamo a jít spát. Dětem přeji dobrou noc a jak pravila jedna naše spolužačka: ,,Ať vás blechy štípou celou noc´´! :) 

 

BESEDA SE SPISOVATELKOU

Beseda se spisovatelkou(Fotogalerie)

Dnes nás navštívila paní učitelka a především paní spisovatelka Michaela Fišarová. Přinesla nám na ukázku své starší knihy a samozřejmě i své nejnovější. Přečtené ukázky byly velmi zajímavé. Program se dětem velmi líbil. :)

 

LIDOOPI

 
Lidoopi(Fotogalerie)
 
Další enviromentální program byl plný lidoopů. Dozvěděli jsme, kolik druhů máme na planetě Zemi, kde žijí a jak se chovají. Videa byla plná srandovních okamžiků těchto rodin. Program byl doplněný o soutěže. :) 
 
 
 

TVOŘENÍ S RODIČI

Tvoření s rodiči (Fotogalerie)

Středeční odpoledne bylo věnováno dětem s rodiči. Vyráběli jsme vajíčka, zajíčky, osení, zápichy a mnoho dalšího. Byla to velká zábava. :) 

 

SVKKL- PRVNÍ KROKY V KNIHOVNĚ

První kroky v knihovně(Fotogalerie)

Dnešní dopoledne jsme navštívili Středočeskou vědeckou knihovu. Na první pohled jsme si mysleli, že je to knihovna především pro dospělé a samé vědátory. Díky paní H. Mikulenkové jsme se ale dozvěděli, že je vše úplně jinak. Nejprve pro nás měla připravené aktivity s knihami, následně s časopisy. Poté jsme se šli podívat po celé knihovně a zkusili jsme si potěžkat nejtěžší knihu. Nakonec jsme se mohli jít podívat do archivu, kde je přes 700 tisíc knih. Byl to opravdu moc hezký den. :) 

 

VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ VE TŘÍDĚ

Velikonoční tvoření (Fotogalerie)

Dnešní den byl plný tvoření na jarmark, který se uskuteční příští týden ve vestibulu naší školy. Plán zněl jasně. Vyrobíme něco velmi pěkného a vyzkoušíme si u toho nové techniky. Jak jsme si řekli, tak jsme udělali. :) Zkusili jsme si batikování vajíček pomocí potravinářských barviv a fólie. Také jsme si vyrobili taštičky ve tvaru zajíčka. Nezapomněli jsme ani na zápichy ze samotvrdnoucí hmoty. Ale nejtěžší pro nás byl věneček, který jsme si sami uvázali a připravili na ozdobení. Velmi se nám tvoření líbilo a také se nám moc moc povedlo. :) 

 

 

TRENÉŘI DO ŠKOL- VOLEJBAL

Trenéři do škol (Fotogalerie)

Po hodině florbalu nás čekala příjemná změna. Dnes dorazila paní trenérka a představila nám další sport- volejbal. Hodina byla velmi zajímavá a nemůžeme se dočkat další. :)

 

PROJEKTOVÝ DEN- ČTENÍ NÁS MĚNÍ

Čtení nás mění(Fotogalerie)

 

Dnešní projektový den byl zaměření na čtenářskou gramotnost. První dvě hodinky jsme se věnovali lekci kritického myšlení a poté následovaly dvě hodiny spojené s kladenskou recitační přehlídkou. Třídy podle kategorií se poslední vyučovací hodinu sešli a vybral se zástupce. Doufáme, že se nám povede na recitační přehlídce zazářit. :)