I. S - prosinec

Co nás tento měsíc čeká:

1.12. Vánoční dílničky

4.12. Vánoční koncert

13.12. Divadlo Lampion - Zlatovláska

14.12. Projektový den - Volba povolání, výuka je do 11:30

22.12. třídní vánoční posezení

23.12. 2023 - 2.1. 2024 Vánoční prázdniny

Vánoční posezení

Tak poslední den před Štědrým dnem jsme si zpříjemnili vánočním posezením. Vánoční atmosféra a vůně cukroví se linula celou školou.

Šťastné a veselé Vánoce,

do Nového roka přejeme hodně zdraví, štěstí a lásky.

Pečení cukroví na vánoční posezení

Jako každý rok jsme se opět sešli v kuchyňce, kde jsme si připravili potřebné suroviny. Letos jsme se vrhli na linecké cukroví. Žáci si přinesli své formičky, kterými si vykrojili své vlastní cukroví. Při pečení nám provoněla kuchyňka vanilkou :) Náležitě jsme si den užili :) Ostatně podívejte se sami na fotky.

Projektový den - Výchova k volbě povolání

Během projektového dne jsme se seznámili s pojmem povolání. Co tento pojem znamená? Žáci hádali, co každé povolání je, co konkrétně dělá a jaké pomůcky k tomu využívá. Na závěr projektového dne měl každý žák za úkol říci, čím by chtěl být a proč – rozvinout jednoduchými větami. Žákům se den moc líbil, ostatně se podívejte sami :)

Zlatovláska

Žádná se jí nevyrovná v kráse! Zveme vás na děvče ZLATOVLASÉ! Loutky, hudba, soubor skoro celý! To byste přece vidět měli! Napětí, humor, lyrika! Přijďte podpořit Jiříka! Ať jsi ono, ona nebo on, těší se na tebe Lampion!

Honza Krejčík

Dnes jsme navštívili kino Hutník, kde vystupoval Honza Krejčí. TTentorkát měl pro děti připravené vánoční nadělení. Na závěr se všichni společně vyfotili. Ostatně se můžete podívat do fotogalerie :) Žáci si to moc užili.

Mikuláš, čert a anděl

Rok se s rokem sešel a máme tu 5. prosince. Co to pro nás znamená? Že k nám dnes zavítal Mikuláš, anděl a čert. Děti zarecitovaly básničku a slíbily, že zapracují na svém chování. Na závěr vyučování nás čekala "Mikulášská stezka".

Zimní čas a krmení pro zvířátka

Chtěli jsme udělat radost i zvířátkům, a připravili jsme pro ně krmení. Během hodiny jsme poznávali rysy zimy, jaké je počasí a charakteristické znaky zimy.

Vánoční koncert

Jako každý rok se konal vánoční koncert za doprovodu dvou muzikantů, kteří hráli na kytaru a zpívali vánoční koledy. Po každé koledě žákům položili vánoční otázku.

Vánoční dílničky

Dne 1.12. jsme se věnovali vyrábění a tvoření vánočních výrobků. Žáci tvořili z dřevěných korálků sněhuláčky, z dřevěných podstavců svícínky, vánoční ozdoby a přírodní vánoční advěntní věnec.

Cvičení s trenérem - tanec

Tento měsíc cvičí děti trenérka tance. Pro děti připravila překážkovou dráhu, kde byly zahrnuty všechny náčiní a sportovní nářadí. Hodina probíhala za doprovodu hudby.