ŘÍJEN

30.10.2023 - projektový den CVIČENÍ V PŘÍRODĚ

31.10.2023 - Halloween

Halloween

Poslední říjnový den již tradičně patří oslavě Halloweenu. I my ve škole jsme slavili. Děti přišly do školy v kostýmech a musím říci, že jim to opravdu slušelo. Nejprve jsme si vyrobili halloweenské lucerničky a pak jsme již soutěžili a tančili. Děti čekalo pohoštění a na závěr dostaly sladkou odměnu a malý dáreček. Užili jsme si maximálně a myslím, že děti budou mít nač vzpomínat. Ostatně, nakoukněte do fotogalerie a posuďte sami :-)

Cvičení v přírodě 30.10.

Dnes se v naší škole konal další projektový den - Cvičení v přírodě. Žáci si zopakovali důležitá telefonní čísla na IZS, povídali jsme si o tom, co jsou to mimořádné události a jak se v těchto situacích chovat. Některé jsme si vyzkoušely pomocí dramatizace. Následně jsme se odebrali do blízkého lesa, kde si děti vyzkoušely překonávat překážky v terénu, sestavily důležitá telefonní čísla z přírodnin, vyzkoušely si telefonní hovory na tato čísla a v neposlední řadě si vyzkoušely ošetření zranění a přenos zraněného do bezpečí. Den jsme si moc užili :-)

Kaštánkování 25.10.

Kaštánkování jsem nazvala náš další třídní projektový den. A jak název napovídá, jednalo se o práci s nejoblíbenější podzimní přírodninou. Kaštany jsme využili v českém jazyce i matematice. Pomocí kaštanů děti sestavovaly slabiky a následně krátká slova a snažily se o jejich čtení. V matematice jsme kaštany využili ke ztvárnění geometrických tvarů a číslic.

Dravci

23.10. nás ve škole navštívil pan sokolník s několika dravci. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o jejich životě, o jejich výcviku a měli jsme také možnost prohlédnout si je úplně zblízka. Dětem se to moc líbilo :-)

Den stromů 20.10.

I my jsme dnes v naší třídě oslavili DEN STROMŮ. Povídali jsme si o tom proč se tento den slaví a proč jsou pro nás stromy důležité. Řekli jsme si něco o dělení stromů a snažili se rozpoznat nejznámější listnaté a jehličnaté stromy a přiřadit k nim správné plody. Pracovali jsme jednotlivě, ve skupinách i společně. Práce nás bavila a opět jsme se dozvěděli spoustu užitečných informací. :-)

Malování světlem

V rámci hodin výtvarné výchovy jsme si vyzkoušeli malování světlem. Výsledky našeho snažení můžete zhlédnout v níže uložené fotogalerii :-)

Projektový den EVVO 12.10.

Tématem projektového dne byl ekosystém LES. Povídali jsme si o zvířátkách a rostlinách, kteří tam žijí a také o tom, jak bysme se měli v lese správně chovat. Naučili jsme se některé listnaté a jehličnaté stromy, které můžeme v lese najít. A aby jsme si o lese jen nepovídali, vyrazili jsme se tam podívat osobně. Zkoušeli jsme poznávat stromy a jiné přírodniny a pozorovali zvěř.

JABLÍČKOVÁNÍ 9.10.

Dnešek jsme si pořádně užili. Povídali jsme si o plodech, které sklízíme na podzim. Ukázali jsme si několik druhů jablíček a také jsme je ochutnali. Trochu jsme si započítali a složili jablíčkové puzzle. Nakonec jsme si ve školní kuchyňce upekli výborný štrůdl :-)

ZÁLOŽKY DO KNIH

Naše škola se zapojila do projektu "Záložky do knih spojují školy". Děti vytvoří záložky libovolnou technikou a vymění si je s partnerskou školou na Slovensku. Účelem je navázat nové kontakty a spolupráci, a také poznat život dětí na Slovensku. Děti práce bavila a vznikly opravdu vydařené záložky. Snad udělají radost :-)