VIII. - duben

Co nás čeká tento měsíc:

1.4. Svátek

15.4. Projektový den - EVVO, DEN ZEMĚ. Vyučování do 12.25

22.4. Třídní schůzky od 14.30.-15.30 II. patro, dveře č.49

23.4. SVK Kladno od 09.h (průkazky MHD, peníze)

30.4. Pálení čarodějnic, opékání buřtů (dopoledne od 11.00 do 12.25, podle počasí...)

AKTUALITY:

Významné dny.

1.4. Velikonoční pondělí

1.4. Mezinárodní den ptactva

2.4. Mezinárodní den dětské knihy

12.4. Mezinárodní den letectví a kosmounatiky

22.4. Den Země

30.4. Pálení čarodějnic

V dnešních hodinách jsme si připravili několik pokrmů. První skupina si vybrala sladkou variantu a upekla kakaovou bábovku. Druhá si připravila z čerstvých brambor hranolky. Každá skupina pracovala většinou samostatně. Recept na bábovku jsme si našli na internetu již dříve a protože všem chutná, pečeme bábovku opakovaně...

Fotogalerie - Kakaová bábovka

23. 4. se naše třída zúčastnila ve Státní vědecké knihovně Kladno přednášky na téma „Od destiček ke knihám“. Vrátili jsme se do daleké minulosti, ve které vznikaly první druhy písma. Poznali jsme obrázkové a klínové písmo, dozvěděli se, co to byl papyrus a k čemu se, ve starém Egyptě používal. Viděli jsme filmové záznamy, jak se ručně přepisovaly první knihy, co pak umožnil vynález knihtisku. Zajímavé byly ukázky abecedy, kterou používají dodnes např. v Řecku, v Číně, v Japonsku nebo v Rusku. Součástí bylo i ověření pozornosti dětí, kdy na tabletu vyhledávaly odpovědi na několik otázek a vyplňovaly také pracovní listy. Na závěr jsme si mohli prohlédnout časopisy, které nabízely mnoho informací z různých zájmových oblastí.

Ftogalerie - SVK Kladno

V pondělí 15. 4. 2024 proběhl na naší škole projektový den – Den Země. Žáci plnili různé zábavné úkoly s tématem ochrany planety Země. Třídili odpad, řešili rébusy, kvízy. Pohybovali se v terénu, kde poznávali různé květiny, stromy, keře. Během vycházky se nám podařilo uklidit mnoho odpadků do připravených pytlů, které jsme uložili na sběrné místo před školou.

Fotogalerie - Den Země

Dobrý med lze po domácku připravit třeba pampeliškový, lipový, levandulový. Pampeliškový med jsme zkusili vyrobit v minulém školním roce. Letos se nám opět podařilo vystihnout správnou dobu na sklizeň pampeliškového květu a začala příprava na zpracování. Správný počet květů, naložit, citron, cukr a dlouho vařit. S výsledkem jsme opět spokojeni.

Tento týden byl dokončen společný projekt, ve kterém se děti podílely na tvorbě nástěnné dekorace. Projekt vznikal několik měsíců v hodinách pracovních činností. Do práce se zapojilo mnoho tříd. Každý bude mít možnost si vzniklé dílo prohlédnout. Obraz bude umístěn na schodišti v budově školy.

Fotogalerie - dekorace, pracovní postup