VIII. - únor

Co nás čeká tento měsíc

2.2. Pololetní prázdniny

12.2. MKKL - Vyprávění o Praze

13.2. Cvičení v přírodě (vyučování do 12.25)

16.2. Divadlo Lampion, Zlatovláska (50,-kč, MHD, průkazky, peníze, Od 9.30h.)

20.2. Sládečkovo Muzeum, Život na vesmírné stanici ( 50,-kč, MHD, průkazky, peníze)

26.2. - 3.3.24 Jarní prázdniny

Významné dny.

2.2. Pololetní prázdniny

14.2. Svátek zamilovaných

14.2. POPELEČNÍ STŘEDA

21.2. Mezinárodní den mateřského jazyka

Život na vesmírné stanici

Kladenský zámek byl místo, kde jsme se 20. 2. zúčastnili přednášky na téma „Život na vesmírné stanici“. Dozvěděli jsme se spoustu velmi zajímavých informací o věcech, které jsou pro nás na Zemi zcela běžné a samozřejmé, ale při pobytu ve vesmíru, je to úplně jiné a náročnější. Jedná se třeba o způsob, možnosti a formy přijímání potravy, osobní hygieně, spánku, pohybu a dalších činnostech. Součástí besedy byla i obrazová dokumentace, snímky ze stanice. Pan lektor taky vysvětlil význam satelitů ve vesmíru pro náš život na Zemi jako je televizní signál, internet, navigace, meteorologické družice a podobně. Dětem se přednáška líbila.

Fotogalerie - Život na vesmirné stanici

Divadlo Lampion - Zlatovláska

Fotogalerie -  Zlatovláska

V pátek 16. 2. jsme navštívili představení Zlatovláska v divadle Lampion. Byla to klasická pohádka , kde pro zpestření byly použity některé modernější prvky. Herci se snažili zapojit do představení i malé diváky, kterým se to velmi líbilo. Herce na závěr odměnili hlasitým a dlouhým potleskem.

Hodiny pracovních činností

Vyzkoušet si a procvičit  domácí práce je také zajimavé. Dnes to bylo kromě přípravy dobrého pokrmu, také žehlení drobných kousků. Někomu šla práce hezky a zkušeně od ruky, což je dobré. Na příště je žehlička několikrát zamluvená...

Fotogalerie - Provoz a údržba domácnosti

Vaření na Valentýna

Společně jsme si na tento den v kuchyni připravili pomazánku. Valentýnsky tvarované jednohubky, zdobené řepovou pomazánkou. Protože dbáme na zdravou výživu, použité produkty byly hlavně čerstvá zelenina a tvaroh.

Fotogalerie - Valentýnské vaření

Projektový den, Cvičení v přírodě

13. 2. proběhlo zimní cvičení v přírodě. První 2 hodiny jsme věnovali teorii, kdy jsme si připomněli co je IZS, které složky ho tvoří, jaká je náplň práce. Viděli jsme ukázky zásahů v různých situacích. Zopakovali jsme si zásady 1. pomoci a zkusili ošetřit zlomeninu ruky, nohy, krvácení z nosu, úraz hlavy. Dále jsme nacvičovali komunikaci s operátorem při autonehodě. Věnovali jsme se také OĆMU, zopakovali důležitá telefonní čísla. Na zbytek výuky jsme vyrazili do blízkého lesa, k rybníku. Cestou jsme dodržovali pravidla dopravní výchovy. Poznávali jsme také některé stromy, rostliny, zvířata. Počasí nám přálo, byl to pěkný den. Děti prokázaly celkem dobré znalosti z dané tématiky.

Fotogalerie - Cvičení v přírodě

Vyprávění o Praze

12.2.jsme opět navštívili MK Kladno na Sítné. Tentokrát nás čekala přednáška Vyprávění o Praze. Paní lektorka měla připravené povídání o založení a historii Prahy, významných pražských stavbách, místech a osobnostech spojených s tímto městem. Pro zpestření přidala několik zajímavých pražských pověstí. Děti měly možnost si prohlédnout několik knih o Praze. Na závěr jsme si zkusili zodpovědět několik otázek z připraveného testu.

Fotogalerie - Vyprávění o Praze