Školní akce v říjnu

.....co bude

Kalendář akcí

Dnešní vyučovánání se konalo v Halloweenském provedení. Děti se ustrojily do strašídláckých kostýmů s masek. Plnily různé úkoly a hry na danou tématiku. Také nechyběla ochutnávka muffinů, které dětem moc chutnaly. Celý den se nám vydařil a užili jsme si tento svátek po svém. Na konci vyučování na děti čekala odměna, jak jinak než strašidelnááááá.

Halloweenské vyučování

Dnes proběhlo cvičení v přírodě za účasti lektorů, kteří si pro děti připravili dvě stanoviště. Na prvním stanovišti " Mimořádné události a krizové situace" se děti dozvěděly, jak postupovat v různých životních situacích, jako je např. povoděň. Také se podívaly jak vypadá evakuační zavazadlo a co do něj patří. Druhé stanoviště " Základy první pomoci" si děti vyzkoušely první pomoc v praxi (základy zdravovědy) a také si zopakovaly důležitá telefonní čísla na tísňové linky.

Cvičení v přírodě

.....AKTUÁLNĚ

.....co bylo

Na školní zahradě jsme měli možnost si zblízka prohlédnout dravce. Také jsme se dozvěděli

mnoho zajímavostí ze života dravců.

Dravci III.L

V naší cvičné kuchyňce, jsme si v rámci projektového dne "Plody podzimu na talíři " a "Vitamíny mají zelenou "  připravili zeleninový salát Coleslaw. Salát se nám povedl a kluci si připadali jako MasterChef!

Plody podzimu na talíři

Projektový den EVVO "Život kolem nás"

12. 10. proběhl v naší třídě projektový den na téma Les a stromy na podzim. Podívali jsme se na video "Jak roste strom", a který strom je na světě nejstarší - potom jsme si na dané téma povídali a tím rozšiřovali slovní zásobu. Provedli jsme experiment se šiškami z borovice a ponořili je do studené vody, ke konci vyučování jsme zjistili jaká změna nastala - zde jsme děti podpořili v badatelských dovednostech. Potom si děti zahrály hru "Na veverky" - hra děti bavila a užily si spoustu zábavy. Na závěr jsme vyrazili do lesa, kde jsme pozorovali podzimní přírodu a na pařezech jsme objevili letokruhy - tady jsme rozvíjeli pozitivní vztah k přírodě.

Projekt " Záložky do knih spojují školy"

naše třída se zapojila do česko-slovenského projektu, aby navázala kontakt mezi českými a slovenskými školami. Každý žák vytvořil libovolnou technikou záložku do knihy na pohádkové téma. Výměnu záložek můžeme využít k navázání spolupráce, přátelských kontaktů, poznávání jazyka a literatury, regionálních zvyků či života žáka ze Slovenské republiky.

Celoroční projekt "Vitamíny mají zelenou"

Ročním projektem se prolíná stěžejní téma, ke kterému se žáci dostávají z různých úhlů pohledu v rámci jednoho předmětu nebo propojením několika předmětů. Projektové vyučování se přibližuje „škole hrou“. Tím, že se dotýká skutečných věcí, umožňuje prožitek a aktivuje smyslová vnímání. Jeho efektem je pak zapamatování.

→  v průběhu školního roku ←

.