II. S - září

V pátek 29. 9. máme ŘEDITELSKÉ VOLNO a jsme také doma.

Ve čtvrtek 28. 9. je STÁTNÍ SVÁTEK a jsme doma.

Dne 26. 9. nás čeká akce "Ukliďme Česko"

Ukliďme Česko

Přestože nás přišlo do školy málo (asi začalo období respiračních onemocnění, jak nám telefonují rodiče), snažili jsme se zlikvidovat co nejvíc věcí, které nepatří do lesa, na parkoviště, na chodníky. A povedlo se nám naplnit tři pytle za dvě hodiny.

PV- Těstovinový salát

Těstovinový salát se zeleninou a majolkou jsme zvládli skoro všichni. Je pravda, že někteří neumí oloupat salátovou okurku (bylo by víc odpadu než toho, co se jí) a neumí ani uvařit těstoviny, ale proto chodíme do kuchyně, abychom se to naučili všichni. Salát se povedl a my jsme i pochutnali.

PV - Langoše

Po prázdninách zase v kuchyni. Už jsme se těšili, že si připravíme něco dobrého a shodli jsme se na langoších. Paní asistentka nám ukázala, jak pracovat s těstem a dohlížela na nás i u smažení. Langoše jsme si mohli dát s kečupem a sýrem nebo s povidly. Byla to dobrota.

PV - Práce na zahradě

Na podzim je na zahradě hodně práce. Bylo krásně a tak jsme se rozhodli, že zlikvidujeme plevel, kterým byl zarostlý celý záhonek. Někteří si vzali hrábě a shrabali a vyhodili shnilá jablka a hrušky.

Primární prevence

Zvolili jsme si téma „Návykové látky“, které máme i v hodinách výchovy ke zdraví. Povídali jsme si, co patří mezi návykové látky a jak ovlivňují člověka. Také jsme řekli, na čem může být člověk závislý a jak je těžké se závislosti zbavit. Ukázali jsme si fotografie zpěváků, kteří vlivem drog zemřeli. Každý si vybral obrázek, který vybarvil podle své fantazie a přidal ho na nástěnku na chodbě.

další fotografie

DO ŠKOLNÍCH LAVIC SE POPRVÉ POSADÍME V PONDĚLÍ 4.9.2023.

Vyučování v prvním týdnu školy:
v pondělí 4.9. do 8.45 hodin
v úterý 5.9. do 11.30 hodin