I. S - březen

Co nás tento měsíč čeká a nemine:

4.3. 2024 příchod do školy po jarních prázdninách

7.3. 2024 Projektový den - Čtenářská gramotnost

18.3. 2024 Velikonoční jarmark

20.3. 2024 Velikonoční tvoření rodičů s dětmi 12:00 - 15:00 - žáci dostali pozvánku, které přinesou zpět, zda-li se účastní

21.3. 2024 Přednáška p. Coubala - Lidoopi - 15,- Kč

22.3. 2024 Ředitelské volno

26.3. 2024 Focení tříd

28.3. 2024 Velikonoční prázdniny

Přednáška - Lidoopi

Pan Coubal nás opět nezklamal :) Dnes nám vyprávěl o lidoopech, co jim škodí, jak žijí, čím se živí. Ukázal nám krásné video z jeho dobrodužných cest, které žáci hltali od začátku do konce.

Velikonoční tvoření

Dnes jsme měli tvořívý den, který se týkal Velikonoc. Povídali jsme si o tradicích a zvycích na Velikonoce. Poté jsme tvořili velikonoční výrobky, které najdete na velikonočním jarmarku u nás ve škole :)

Pracovní a výtvarná výchova - MDŽ

Během hodiny pracovní a výtvarné výchovy jsme vytvořili květinu k MDŽ. Použili jsme materiál (ruličku, lepidlo, nůžky, tempery, špejli). Žáci byli snaživý a jejich květiny k MDŽ se moc povedly.

Projektový den - čtenářská gramotnost

Tentokrát se projektový den nesl i v duchu poezie. Soutěž jsme pojali v rámci našich speciálních tříd, kde zástupci tříd zarecitovali své básničky.

Druhá část projektového dne byla zaměřená na bajku. Řekli jsme si co je bajka, jaký je rozdíl mezi bajkou a pohádkou. Žáci pracovali s textem, zaměřili jsme se na čtení s porozuměním, odpovídali na jednoduché otázky slovem nebo větou. Další část hodiny jsme se věnovali dramatizaci bajky, jaké ponaučení z toho plyne. Na závěr jsme modelovali zvířecí postavy z bajky. Projektový den se nám povedl :)

Věcné učení - ranní a večerní hygiena

V rámci hodiny věcného učení jsme se zaměřili na večerní a ranní hygienu. Žáci povídali, jak doma dodržují ranní a večerní hygienu. Pracovali jsme v programu "Wordwall", kdy správně přiřazovali jednotlivé předměty ke správným činnostem, poté celými větami popsali každou činnost hygieny.