VIII. - prosinec

AKTUALITY:

Do školy jdeme po prázdninách 3.1.2024

Co nás čeká tento měsíc.

1.12. Vánoční dílničky

4.12. Vánoční koncert ve škole v 08.15 (30,-kč)

5.12. Sládečkovo Muzeum PAT A MAT 50,-kč (MHD, peníze na cestu, nebo průkazku)

11.12. Vánoční prodejní jarmark ve škole

14.12. Projektový den. Volba povolání. Vyučování do 12.25

15.12. Betlémy, beseda. Zámeček od 10.30. cena 70,-kč (MHD peníze na cestu, nebo průkazka)

22.12. Vánoční posezení třídy, vlastní napečené cukroví

Významné dny:

3.12. První adventní neděle

4.12. Svatá Barbora

5.12. Den kdy chodí Mikuláš

13.12. Svatá Lucie

24.12. Štědrý den

25.12. První svátek vánoční

26.12. Druhý svátek vánoční

Vánoční posezení, koledy, tradice a pohádky... doplněno cukrovím, které si děti napekly.

15. 12. jsme navštívili výstavu „Betlémy“, která byla připravena v prostorách zámku. Provázel nás pan Čech, řezbář, který se tvorbě dřevěných betlémů věnuje již přes třicet let. Přiblížil nám jejich bohatou historii na našem území. Součástí prohlídky byla i praktická ukázka vyřezávání figurky z lipového dřeva. Všem se zajímavé vyprávění líbilo.

Fotogalerie - Betlémy, výstava

Projektový den. Volba povolání

Ve čtvrtek 14.12.2023 proběhl projektový den k volbě povolání. Projektový den byl zaměřený na povolání kolem nás. Žáci se měli seznámit s profesemi, s nimiž se denně setkávají, a udělat si představu o tom, co které povolání obnáší. V závěru projektového dne se všechny děti zamýšlely nad tím, čím by chtěly být a kreslily obrázky svého povolání.

Nastal čas vánoční, čas klidu a pohody. Také letos máme připraveno mnoho krásných výrobků od dětí. Výrobky je možno vidět ale i zakoupit na Jarmarku zde ve škole.

Pečení vánočního cukroví může být pro někoho i nezábavné. My jsme si dnes tuto činnost velmi užili. Děti pekly linecké těsto, které si příště  dozdobíme. Jestli cukroví vydrží, na vánočním posezení se máme na co těšit.

Fotogalerie - Vánoční cukroví

Sládečkovo Muzeum, PAT A MAT A JE TO.

Děti dnes viděly jak vypadá práce Pata a Mata, mohly si vyzkoušet i jejich dovednosti. Také viděly, jak vypadají tyto postavičky, které známe z večerníčku. Interaktivní výstava vás zavede do světa dvou pověstně nešikovných kutilů, pro které není žádná komplikace překážkou! Uvidíte originální scény a loutky z oblíbeného večerníčku. A nejen děti si budou moct vyzkoušet mnoho aktivit, her a zajímavostí ze světa animovaného filmu.

Fotogalerie - A JE TO!

Mikuláš za dveřmi ve škole. Dnes chodil po třídách s čertem také anděl... Děti dostaly drobné dárky, poté řekly básničku nebo říkanku.

Vánoční koncert

Krásný vánoční koncert dnes děti slyšely v prostorách tělocvičny. Zde nám skupina zahrála a zazpívala vánoční písničky, koledy ale i pohádkové skladby s hádankou. Děti mohly během koncertu soutěžit o drobné ceny.

Fotogalerie - Vánoční koncert

Vánoční dílničky, vytváříme na vánoce.

V pátek jsme společně tvořili vánoční dekorace a výrobky. Na vánočním jarmarku, který začne 11.12. ve školním vestibulu, bude možno zakoupit tyto pěkné výrobky, nebo si je alespoň prohlédnout. Určitě to i letos stojí za návštěvu. Jarmak bude opět plný krásných novinek.

Fotogalerie - Vánoční tvoření