Školní akce

Cílem projektu "Barevný svět" bylo vychovávat žáky k rasové toleranci a k odmítání násilí. V průběhu úterního projektu jsme poznávali jiné kultury, a z toho vyplývající respektování základních lidských a občanských práv. Žáci si společně zahráli hru "Lidské bingo", vyrobili si výtvarnou formou cestovní doklad nebo jsme si přečetli pohádku " Brémští muzikanti" v originálním německé verzi. Také jsme nahlédli do mezinárodní kuchyně. III.L Barevný svět

" Plavu si, ani nevím jak" .......dne 22. 1. byla poslední hodina plaveckého kurzu. Žáci si převzali od instruktorek plavání " Mokré vysvědčení "

a naposledy si užili vodních hrátek. Poslední plavání

Hodina Informatiky probíhala v počítačové učebně. Žáci si vyhledávali různé informace z předešlého vyučování z Prvouky. Potom si vyzkoušeli úkoly z matematiky. Jaké však bylo překvapení, když jim výpočty počítač okamžitě vygeneroval i se správným výsledkem. Děti výuka velmi bavila a hodina " utekla jako voda".

Počítače ve škole

11. 1.

V rámci Řečové výuky jsme za pomoci didaktických kartiček tvořili věty, dodržovali správnou výslovnost a slovosled.

Hodina Řečové výchovy