V. L - březen

Co nás čeká v měsíci březnu:

26. 2.  - 1. 3. - jarní prázdniny, do školy se vracíme 4. 3.

5. 3. - Den otevřených dveří

7. 3. - projektový den Čtenářská gramotnost

14. 3. - projektové vyučování Velikonoční tvoření

18. - 20. 3. - Velikonoční jarmark, prodejní výstava (vestibul školy)

20. 3. - přednáška GMW - finanční gramotnost 2024

20. 3. - velikonoční tvoření s rodiči

21. 3. - přednáška Lidoopi

22. 3. - ředitelské volno

25. 3. - beseda se spisovatelkou

28. 3. - velikonoční prázdniny

29. 3. - státní svátek

1. 4. - státní svátek

Beseda s paní spisovatelkou

V pondělí 25. března naši školu navštívila paní spisovatelka Michaela Fišarová. Nebylo to první setkání, ale paní spisovatelku známe již z předchozích besed. Paní Fišarová je spisovatelkou pro děti od nejmenších až po dospívající mládež a píše moc hezké knihy většinou ze školního prostředí. V průběhu besedy jsme se zaposlouchali do nových příběhů a dozvěděli jsme se, jak se taková kniha tiskne v tiskárně. Beseda se nám moc líbila a knížky nás zaujali.

Přednáška "LIDOOPI"

Přírodu a zvířata v ní musíme chránit. Proto ve středu 21.března jsme se zúčastnili ekologické přednášky, která nás seznámila s ochranou ohrožených druhů zvířat - lidoopů. Velmi zajímavé a poučné vyprávění bylo doplněno krátkými filmy.

Global Money Week 2024

V týdnu od 18. do 21. března jsme se věnovali zvyšování finanční gramotnosti. Zúčastnili jsme se zajímé přednášky na toto téma a ve třídě jsme si vytvořili nejdříve myšlenkovou mapu na téma Finanční gramotnost a co si pod tímto názvem představuji. Ve skupinách jsme na tabletech vyhledávali informace o českých platidlech a o České národní bance. Na závěr jsme nakupovali, šetřili a sestavili jsme si osobní rozpočet příjmů a výdajů.

Velikonoční tvoření - projektové vyučování

Blíží se Velikonoce a naše škola připravuje velikonoční prodejní výstavu. Proto jsme se ve čtvrtek 14. března dali v rámci projektového vyučování do velikonočního tvoření. Nejprve jsme si připomněli význam Velikonoc, tradice a zvyky a následně nás pohltilo velikonoční tvoření ozdob a dekorací. Práce nás bavila a bylo to moc prima!

Rok české hudby

Středisko volného času v Tanvaldu vyhlásilo výtvarnou soutěž na hudební notu Rok české hudby. Téma nás zaujalo a tak jsme začali výtvarně tvořit. Dvě výtvarné práce jsme společně vybrali a odeslali do soutěže. Držte nám palce!

Projektový den

Ve čtvrtek 7. března probíhal u nás ve škole projektový den Čtenářské gramotnosti. Jako téma jsme si vybrali komiks. Nejprve jsme se tématem zabývali teoreticky. Shlédli jsme krátké video "Jak se dělá komiks" a ukázali jsme si komiks J. Foglara Rychlé šípy. Potom  jsme se pustili s chutí do praktické části projektu. Doplňovali jsme text do bublin předem připraveného komiksu a v závěru jsme si každý z nás zkusili vytvořit svůj originální komiks. Práce nás moc bavila a komiks se nám povedl. Součástí projektového dne bylo školní kolo Kladenské poémy. Všichni jsme se naučili různé básně a tři z nás básně přednesli před spolužáky ze čtvrtých, pátých a šesté třídy.