Únor

Dětský karneval v sokolovně: Město Nasavrky

Co nás čeká v únoru:

2.2.2024 - pololetní prázdniny

9.2.2024 - třídní projektový den „Zdravý životní styl“

13.2.2024 - projektový den "Cvičení v přírodě"

20.2.2024 - třídní projekt „Zimní olympijské hry“ (skupinová výuka, hry, soutěže)

23.2.2024 - KARNEVAL – výroba masek, hry, soutěže (celodenní akce)

26.2. - 1.3.2024 - JARNÍ PRÁZDNINY (do školy se jde opět v pondělí 4.3.2024)

KARNEVAL

Poslední den před jarními prázdninami jsme si udělali trošku volnější. Trochu jsme se učili a pak jsme si hodně hráli, soutěžili a tančili. Byla to velká zábava a den jsme si parádně užili :-)

Zimní olympijské hry

Děti se dozvěděly, jak taková olympiáda probíhá a co symbolizují olympijské kruhy. Přečetli jsme si něco o historii a seznámili se s olympijskými sporty. Některé jsme si při tělesné výchově vyzkoušeli. Klukům se nejvíce zalíbil hokej a děvčata se vzhlédla v krasobruslení. :-)

Cvičení v přírodě

Cvičení v přírodě bylo zaměřeno na první pomoc a ochranu člověka za mimořádných událostí. Projektový den jsme zahájili společným povídáním, které bylo zaměřeno na složky integrovaného záchranného systému, důležitá telefonní čísla, první pomoc, osobní bezpečí, mimořádné události, požáry a jiná nebezpečí. Některé z témat si děti vyzkoušely prakticky pomocí dramatizace. Další část cvičení probíhala venku v přírodě. Děti se naučily ošetřit zranění a donést poraněného do bezpečí, zopakovaly si důležitá telefonní čísla a vyzkoušely hovor na tísňovou linku. Kromě těchto aktivit jsme si venku na čerstvém vzduchu také zacvičili. Počasí nám přálo a pohyb venku jsme si moc užili :-)

Třídní projektový den "Zdravý životní styl"

Zdraví je velmi důležité, a proto jsme tomuto tématu věnovali dnes celý den. S dětmi jsme si povídali o tom, co vše do zdravého životního stylu patří a co ne. Potom se děti rozdělily na dvě skupiny. Jedna zpracovala koláž na téma zdravé potraviny a druhá na téma nezdravé potraviny.

Trenér v TV

I v měsíci únoru pokračuje projekt "Trenéři do škol". Děti se vždy na tělesnou výchovu velmi těší :-)