I. L - březen

Co nás čeká v březnu:

5.3. – Den otevřených dveří

7.3. – Projektový den – Čtenářská gramotnost - školní kolo recitační soutěže

14.3. – Velikonoce ve třídě – zvyky, tradice a velikonoční tvoření – každý z žáků si donese 1 ks silonové ponožky nebo podkolenky

15.3. – Divadlo Lampion – Myši patří do nebe – cena 50 Kč/žák

18.3. – 20.3. – Velikonoční prodejní výstava

20.3. – Tvořivé odpoledne s rodiči

21.3. – Cestopisná přednáška s panem Coubalem

22.3. – Ředitelské volno

25.3. – Beseda se spisovatelkou

26.3. – Focení tříd

28.3. – Velikonoční prázdniny

29.3. – Státní svátek

25. 3.

Dnes nás navštívila paní spisovatelka Michaela Fišarová.

Seznámila nás se svou knihou Kanálníčci: Strašidla z podzemí a hned v začátku, jsme se dozvěděli jsme se, že strašidel je kniha plná.

Jednou z postav je Sliz Blemcavý, který je tak staré strašidlo, že se sotva pohne. Smrďouch se živí pachem z různých smrdutých věcí. Můra Vysávalka vysává energii z dětí, co v noci nespí a hrají počítačové hry. Tito tři hlavní hrdinové jsou strašidla z kanálu neboli kanálníčci, kteří spolu s dalšími tvory a bytůstkami žijí v podzemí.

21. 3.

Dnes na nás čekala další zajímavá přednáška s panem Coubalem, tentokrát o lidoopech. Dozvěděli jsme se, kdo to jsou lidoopi a čím jsou nám lidem podobní. Nyní už víme, že gorily nížinné jsou kriticky ohroženými primáty a fascinujícími lidoopy, jejichž existence a přežití záleží na nás všech.

15. 3.

Kdopak by se lišky bál?  Třeba taková myš!  Ale co když se tito dva přirození nepřátelé potkají v ráji? Tam už nikdo nemá hlad, a proto šelmy nechávají svou kořist na pokoji. Můžou se však spolu dva tak rozdílní tvorové skamarádit? A jak vlastně vůbec takový zvířecí ráj vypadá? A jak zní? Jaké to tam je?

To jsme se dnes dozvěděli v inscenaci pohádkové bajky, ve které se o smrti mluví tak, že se jí ani malý divák nezalekne.

14. 4.

Dnes dopoledne jsme věnovali tématu Velikonoce. Společně jsme si řekli, proč se Velikonoce slaví, povídali jsme si o tom, jaké známe zvyky a symboly. Další část dopoledne jsme věnovali velikonočnímu tvoření na jarmark.

Další fotografie.

8. 3.

Milé maminky, babičky, tetičky a kamarádky. Přejeme Vám krásný Mezinárodní den žen! :-)

7. 3.

Dnešní dopoledne proběhl projektový den na téma  - čtenářská gramotnost. Společně jsme si vyprávěli, co je to pohádka. Jaké postavy v ní vystupují, jak pohádka končí. Každý z žáků řekl, jaká je jeho nejoblíbenější pohádka a proč. Povídali jsme si, že každá pohádka má svůj začátek, prostředek (zápletku) a konec.

Potom jsme si společně přečetli obrázkovou pohádku O veliké řepě. Děti zkoušely vyjmenovat, jak se postavy řadily za sebou. Poté každý žák sám v lavici rozstříhal postavy na jednotlivé dílky a lepil je za řepu. Když měli všichni hotovo, pohádku jsme si zahráli. Nejprve jsme zvolili řepu a ostatní žáci si vylosovali obrázek s postavou, který si nalepili na tričko.

V další části dopoledne jsme si přečetli Malou pohádku o řepě. Vysvětlili jsme si, co je to rým a žáci zkoušeli vymýšlet různé rýmy. V závěru hodiny děti dostaly grafomotorické listy – řepa jedním tahem, obloučky.

Poslední hodinu jsme se přesunuli společně s dalšími spolužáky do vedlejší třídy, kde proběhlo školní kolo recitační soutěže a byl vybrán žák, který bude naši školu reprezentovat.

Další fotografie.