ÚNOR

Tento měsíc nás čeká:
2. Pololetntí prázdniny
 
13. Cvičení v přírodě
 
15. Zažij dobu kamennou - návštěva Sládečkova muzea
 
16. Městská knihovna - Medvědi o čtení nic nevědí
 
26. 2. - 3. 3.  Jarní prázdniny
 

 

Medvědi o čtení nic nevědí....

 

Další fotografie

.....tak to už není pravda. My jsme při návštěvě knihovny jednomu medvědovi vysvětlili, jak moc je důležité umět číst a psát. My to víme, protože už jsme ve škole druhý rok. Naopak, on nás naučil moc pěknou písničku a ukázal nám celou knihovnu, kde jsme si půjčili knížky, podle našeho zájmu. Někteří jen prolistovali, prohlédli obrázky, ale jiní se i pomlalu začetli. A tak nezbývá, než si zařídit průkazku do knihovny a chodit sem pravidelně pro krásné příběhy :-)

Zažij dobu kamennou


Další fotografie

Návštěva Sládečkova muzea byla naše první, ale stála za to. Protože se celý rok věnujeme pravěku, nemohli jsme nepřijmout pozvání do doby kamenné, kde jsme se seznámili se zvířaty, která tehdy lidé lovili, s další potravou, kterou jedli, jak rozdělávali oheň, jak malovali ve svých jeskyních na jejich stěny, jak se zdobili přírodními barvami, jak tvořili oděvy a hudedbní nástroje. Nakonec jsme si i sami zkusili ulovit divočáka pomocí luku a šípu. Program byl opravdu krásný a náčelnice kmene nás moc chválila za to, kolik jsme toho o pravěkém životě znali. Určitě jsme nebyli v muzeu naposledy, a už nyní se moc těšíme na další setkání, třeba v příštím roce :-)

 

Cvičení v přírodě


Další fotografie

Další nácvik, jak se chovat při mimořádných událostech, jsme opět rozdělili do dvou částí. V té první jsme si zopakovali známé informace a zjisitili nové. Ty jsme pak utřídili a poprvé také vystupovali jako lektoři. Každá dvojice si vybrala mimořádnou situaci, kterou pečlivě nastudovala a poté ostatním odprezentovala vlastními slovy. V druhé části probíhal praktický nácvik v tělocvičně, kde jsme si zkusili zachraňovat lidi z hořícího domu, nosit zraněné do nemocnice, vytahovat zavalené lavinou, přenášet se pomocí stoličky z rukou. A po nácviku došlo i na změření sil s III. Z. Výsledky byly vyrovnané, a tak jsme všichni odcházeli spokojení a nadšení.

Valentýnská přání - akvarel


Další fotografie

Konstrukční činnosti


Další fotografie

Během pracovních činností jsme si vyzkoušeli konstruovat stavby z Lega podle plánů. Moc nás to bavilo a už se těšíme na další a složitější stavby.

Komiks


Další fotografie

Tentokrát, než jsme se pustili do samotné tvorby vlastních komiksů, pracovali jsme ve dvojicích, a s pomocí komiksových bublin doplňovali text k příběhu na kartičkách. Aby nám neunikla tvorba ostatních, obešli jsme všechna stanoviště a společně přečetli hotové komiksy. Následně jsme se pustili do samostaného psaní vlastních komiksových příběhů.