II. L - prosinec

16. 12. 2021

Informace k týdnu 20. – 22. 12.

Pondělí 20. 12. – Výuka dle rozvrhu, doučování 12:40 - 13:40.

Úterý 21. 12.- Vánoční posezení se spolužáky ve třídě.

Středa 22. 12. – Ředitelské volno. Družina není v provozu.

15. 12. 2021

Ve středu proběhl projektový den zaměřený na deštné pralesy a kriticky ohrožená zvířata.

V prvním devadesáti minutovém bloku byli žáci seznámeni s některými druhy kriticky ohrožených zvířat. Odborník výchovně vzdělávacího environmentálního projektu pan Petr Coubal zavedl žáky do divoké přírody ekosystémů na Kostarice a v Indonésii. Seznámil posluchače se skutečným významem deštných pralesů a s ochranou, které se můžou osobně zúčastnit. V průběhu promítání videí měl pro žáky připraveny zábavné vzdělávací soutěže.

Po přednášce se žáci rozdělili do tří skupin. V pracovních listech se žáci II. L a II. Z seznámili s některými druhy opic. Po společném přečtení charakteristiky zvířat měli za úkol rozhodnout, zda napsaná tvrzení jsou pravdivá. Poté žáci pracovali s Albi tužkou a knihou Svět zvířat, kde je jedna z kapitol věnována pralesu a jeho obyvatelům. V knize se dozvěděli, jaká zvířata v daném prostředí žijí, jak se jmenují, jaké zvuky vydávají a čím jsou zajímavá. Své znalosti si pak ověřili pomocí zábavných kvízů. V závěru hodiny jsme si společně zazpívali písně o zvířatech.

9. 12. 2021

Napadl sníh a k nám do třídy zavítali lední medvědi. Samozřejmě jen z papíru, ale žákům se výtvory tak povedly, že vypadají jako živí. :-)

6. 12. 2021

V pondělí jsme měli projektový den na téma - Volba povolání.

První hodinu jsme si povídali o pojmu povolání. Žáci měli za úkol vymyslet nějaká povolání a poté si každý vybral z knihy „Co kdo dělá?“ jedno povolání, o kterém přečetli ostatním spolužákům.

Během druhé a třtí hodiny žáci dostali pracovní listy s různými povoláními. Měli za úkol pomoct kuchaři roztřídit ovoce a zeleninu, hasiče dovézt labyrintem k ohni, servírce dokreslit správný počet skleniček, automechanikovi najít správné nářadí, kominíkovi nakreslit dům a také spočítat v pracovním listě pouta pro policistu, peníze pro bankéře, hydranty pro hasiče, rýče pro zahradnici a mikrofony pro zpěvačku.

Poslední hodinu jsme společně luštili křížovku, kde se žáci seznámili s celkem 19ti povoláními. U každého jsme si řekli, co dotyčný ve své práci dělá.

V závěru hodiny žáci řekli ostatním spolužákům, jaké povolání by jednou chtěli dělat.

Jak celé dopoledne probíhalo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

3. 12. 2021

Kdo klepe?

Bílý pán.

Mikuláš dnes přišel k nám.

Anděl s čertem přišli s ním,

zjistit jestli nezlobím.