II. Z - ZÁŘÍ

Do školy v novém roce 2021 - Veselá školička Vraclav

30.9. Zpestření výuky - procvičování matematiky na počítačích...

29.9. AČOKČA - zelenina je zdravá a my jsme dnes ochutnávali méně obvyklý druh. Ačokča, lidově paprikookurka, je druh rostliny z čeledi tykvovité a pochází z Jižní Ameriky. Trochu jsme si popovídali o tam jak se pěstuje, jak se konzumuje a co by se z ní dalo uvěřit a pak už přišla na řadu ochutnávka. K mému úžasu všechna ačokča zmizela rychlostí blesku a dětem moc chutnala :-)

27. 9. proběhl v naší škole další projektový den CVIČENÍ V PŘÍRODĚ. Tento projektový den byl zaměřený na ochranu člověka za mimořádných událostí. Téměř celý den jsme strávili v blízkém lese. Povídali jsme si o složkách záchranného systému IZIS, probrali jsme důležitá telefonní čísla, první pomoc, osobní bezpečí a také mimořádné události. Následně děti plnily různé úkoly ve skupinách. Sestavovaly důležitá telefonní čísla z přírodnin, vyzkoušely si nosítka vytvořená z vlastních rukou, ošetřily zraněného člena týma a vyzkoušely si telefonní hovor na některé z telefonních čísel záchranného systému. Děti se během dopoledne dozvěděly mnoho důležitých informací a také zjistily jak důležitá je týmová spolupráce. Počasí nám přálo a celý den jsme si náramně užili :-).

Podzim se nám blíží a je to znát i v našich hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností :-)

Kdo se chystá do světa,
před zimou pryč odlétá?
Čáp i malá vlaštovička,
pospíchají do teplíčka.

Přišel podzim, hrušky zrají,

jablka se červenají.

Plný koš jich natrhám,

každému z vás jedno dám.

16. 9. 2021 se konal projektový den nazvaný KAMARÁDEM BÝT, KAMARÁDY MÍT. Tento projektový den byl zaměřený na prevenci šikany, kamarádství a spolupráci. Seznámili jsme se s různými druhy šikany. Nejprve jsme si o tématu povídali a poté jsme zhlédli zajímavé video. Pomocí dramatizace si děti vyzkoušely roli agresora i oběti a povídaly o tom, jak se v roli cítily. Společně jsme si domluvili třídní pravidla, aby u nás k takovým věcem nedocházelo. V závěru dne jsme vyrazili na procházku a na hříště, aby jsme si vyzkoušel,i jestli se k sobě umíme opravdu hezky a ohleduplně chovat :-)

Do školy jsme se moc těšili, a tak jsme si během první hodiny pracovních činností vyrobili námi vysněné aktovky. Musím říci, že se všem dětem moc povedly a každou z nich bych chtěla mít.

I v letošním školním roce nás čeká celoroční hra. Po loňském hledání pokladu s piráty, budeme letos cestovat kolem světa se zvířátky. Budeme sbírat letadla a za určený počet letadel získají žáci vždy nějaké zvířátko do svého cestovního pasu. Dozvíme se spoustu zajímavých věcí nejen o zvířátkách, ale také o místech kde žijí. Tak pozor, vyrážíme na cestu!!!

Školní rok 2021/2022 bude slavnostně zahájen ve středu 1. 9. 2021 od 8.00 do 8.45. Vzhledem k protiepidemiologickým opatřením proběhne bez přítomnosti zákonných zástupců. V tento den se také uskuteční testování metodou PCR , proto je nutná přítomnost všech žáků!!!

2. 9. a 3. 9.  budou žáci končit po 4. vyučovací hodině tedy v 11.30 hodin.

V tyto dny mohou žáci nosit školní pomůcky a hygienické potřeby dle seznamu, který dostali na konci školního roku. Budu také vybírat peníze na pracovní sešity.

Seznam školních potřeb 2021/2022

Školní družina bude fungovat od čtvrtka 2. 9. 2021.

Od pondělí 6. 9. se budeme učit již podle rozvrhu hodin, který budou mít děti nalepený v žákovské knížce.