Co nás čeká v květnu:
 
11.5. Divadlo věž představení ,,Včelí medvídci"
15.5  Kino Sokol
17.5. ,, Letem světem"- projektový den
31.5. Pasování na čtenáře - žáci budou v městské knihovně pasováni na čtenáře
 
 
Pasování čtenářů
Další fotografie
Dnes byl pro žáky velký den. Stali se oficiáně čtenáři. Pasování na čtenáře proběhlo v Městské knihovně Sítná, před zraky svých rodičů. Žáci si připravili básničky, které recitovali. Za odměnu dostali každý vlastní knihu, kterou si mohou o prázdninách přečíst a osvědčení o pasování, které vymění za členství v knihovně. 
 
 
Letem světem
Další fotografie
Dnes jsme měli projektový den Letem světem. Rozhodli jsem se zaměřit na kontinet Asie. Nejprve jsme si společně o Asii povídali, jaké státy do ní patří a jací lidé tam žijí. Poté jsme si vybrali stát Čína a díky pohádce jsme se o Číně dozvěděli spostu zajímavostí, jakož i to, že Čína je průkopníkem mnoha vynálezů, jako je například papír, střelný prach, koňské postroje atd. Pak žáci zhlédli výukové video a vyplnili pracovní listy. Žákům se nejvíce z videa líbila ,,Čínská zeď a hora Mount Everest. Abychom si ověřili získané znalosti vyluštili jsme křížovku.Na závěr jsme si zahráli ,,Kimovu hru,,. Den jsme si hezky užili. 
 
 
 
Kino Sokol - den se záchranáři
Další fotografie
Dnešní setkání s panem záchranářem bylo velmi naučné. Protože si pro nás připravil zajímavé povídání a praktické ukázky, jak se zachovat v kritických situacích. Naučili jsme se, jak správně zavolat na záchránou službu, jak zastavit krvácení a v neposlední řadě i masáž srdce. 
 
 
Divadlo věž představení ,,Včelí medvídci"
Další fotografie
Zábavný program, který se žákům velmi líbil. Žáci si zazpívali a zacvičili.
 
 
 
 
Hodina Českého jazyka
Další fotografie
V hodině českého jazyka jsme si vyzkoušeli práci zahradníků, kteří musí zasadit mrkvičky, aby pěkně vyrostly musí je dobře setavit, aby měly hlavu a kořen. Moc nás to bavilo a hlavně nám to pěkně šlo :-)