BŘEZEN

 

Co nás čeká?

  • 8.3. Projektový den Čtení nás mění 
  • 14.3. Tančení se třídou 
  • 24.3. Návštěva divadla Lampion- Dlouhý, Široký a Bystrozraký
  • 28.3. Návštěva knihovny Kladno- Bojíte se rádi? 
  • 31.3. Noc Andersena- spinkání ve škole 

Městská knihovna Kladno- Bojíte se rádi?

Knihovna Kladno(Fotogalerie)

Dnes jsme se byli podívat v městské knihovně v Kladně. Náš program byl Bojíte se rádi? Povídali jsme si o strašidlech, které můžeme mít v knížkách. Byla to velká zábava. :) 

Divadlo Lampion- Dlouhý, Široký a Bystrozraký

Divadlo Lampion(Fotogalerie)

Hurá do Lampionu! A na tu nejvtipnější pohádku co známe! :) Představení se nám velice líbilo. Bylo strašně moc legrační, vůbec se nám nechtělo domů. 

Preventivní program- tančení se třídou 

 

Preventivní program(Fotogalerie)

Dnešní preventivní program byl zaměřený na pohyb. Děti byly v pohybu po celou dobu programu. Byla to pro ně obrovská zábava a ani na minutu nepolevily. Mají ode mne obrovský respekt a myslím si, že tato akce je v jejich očích velmi oblíbená. :) 

Detektivní případ ve třídě- hodina českého jazyka 

Detektivní příběh(Fotogalerie) 

Během čtenářských lekcí se učíme nejrůznější metody kritického myšlení. Dnes jsme se na hodinku stali detektivy a řešili jsme zapeklitý případ. Na konci čtení jsme museli rozluštit tajné písmo a přijít na velmi důležitý vzkaz, který nám detektiv ve třídě zanechal. :) 

Projektový den- Čtení nás mění 

Projektový den(Fotogalerie)

Dnešní projektový den byl zaměřený na básně a pohádku. Nejprve jsme si ve třídě navzájem odrecitovali básničky. Naučili jsme se, jak se správně přednáší. Další hodinu se sešla naše třída s třídou I.Z, III.Z, II.L a I.L. Navzájem si vybraní žáci přednesli básničky a nakonec se vybral jeden z nás, kdo se zúčastní nultého ročníku Kladenské poemy. Další hodiny jsme měli čas zahrát si ,,divadlo,, O Perníkové chaloupce. Nesměla chybět Ježibaba, která si nechce nechat ukrást perníčky, také vysvobození Jeníčka z klece, či těžká cesta černým lesem. Projektový den je za námi a moc moc se nám líbil. :) 

Střípky z hodin

Střípky z hodin(Fotogalerie)

 

Spolupráce je ve třídě velmi důležitá. Společně luštíme různé šifry, které nám vždy prozradí něco důležitého. Nebo také zkouší trénovat naši paměť. Spoleně tedy překonáváme nejrůznější překážky a stává se z nám velmi dobrý tým. :)