VII. - únor

 

AKTUALITY:

     3.2. - pátek, pololetní prázdniny
     7.2. - Projektový den, cvičení v přírodě, teplé oblečení. Výuka do 12.25
   13.2. - Den otevřených dveří  9 – 16.30
   20.2 – 24.2. Jarní prázdniny

 

I tento měsíc si připomeneme některé významné dny.

4.2. Světový den boje proti rakovině nám má vštípit jak závažná a častá nemoc to vůbec je, existuje mnoho příčin jak tato nemoc propuká ale také   existuje spousta cest jak tomu přecházet a jak se starat o své zdraví.

14.2 Svátek zamilovaných, který známe též pod názvem Valentýn.

21.2. Mezinárodní den mateřského jazyka. Tento den nám připomíná význam jazyka, primárně toho mateřského a jeho rozmanitost. 

22.2. Evropský den obětí, či Evropský den zločinu je dnem, který nám připomíná, kolik z nás se už stalo obětí trestného činu.

 

 

Jako každý rok, tak i letos děti vyráběly přáníčka ke svátku sv. Valentýna. Jako hlavní materiál byla použita dýha, papír, lepidlo, nůžky a hlavně vlastní námět....

Fotogalerie - Valentýnská přáníčka

 

Cvičení v přírodě. Projektový den, děti si zopakovaly své znalosti a dovednosti. Například ošetření zlomené horní a dolní končetiny. Každý si zopakoval jak se zachovat například při úrazu, požáru, autonehodě, zemětřesení, co dělat při zásahu ele. proudem atd...  Dnes jsme si zopakovali, jak se chovat třeba když jsou děti doma sami a zazvoní na ně neznámá osoba...

Fotogalerie - Cvičení v přírodě

 

Informatika, hodina šifrování v tabulkách, orientace v tabulce, pojem pixel  a pojem mobilní symboly. Psaní textu na klávesnici.

Fotogalerie - Informatika

 

Práce ve školní dílně pokračují, vrtáme, brousíme, měříme, pilujeme, učíme se pracovat s různým materiálem. Společně vyrábíme různé ale i užitečné výrobky.

Fotogalerie - Společně vyrábíme