PROSINEC

Co nás čeká:
  • 5. 12. MIKULÁŠSKÁ VÝUKA
  • 12. 12. SEKTKÁNÍ SE ZÁSTUPCI MĚSTSKÉ POLICIE
  • 13 . 12. VÁNOČNÍ DÍLNIČKY - vánoční tvoření v ZUŠ
  • 12. - 16. 12. VÁNOČNÍ PRODEJNÍ VÝSTAVA - JARMARK ve vestibulu naší školy
  • 15. 12. Projektový den - VOLBA POVOLÁNÍ
  • 16. 12. VÁNOČNÍ KONCERT VE ŠKOLE
  • 22. 12. VÁNOČNÍ DEN
  • 23. 12. - 2. 1. 2023 - vánoční prázdniny

 

Vánoční den


Další fotografie

Vánoční koncert

Další fotografie

Vánoční koncert je v naší škole tradicí, a tak nemoh chybět ani letos. Písničky lidové, z pohádek a samozřejmě i vánoční zněly tělocvičnou a my jsme kapele pomáhali se zpěvem. Nakonec byl i prostor k tanečku....

 

Projektový den - Volba povolání


Další fotografie

Dnešní projektový den jsme celý věnovali povolání. Povídali si o práci našich rodičů, dozvěděli se která další povolání lidé vykonávají a co k jejich výkonu potřebují. Pracovali jsme ve skupinkách i samostatně. Nezapomněli jsme ani na pantomimu, kdy jsme hádali povolání svých kamarádů. Nakonec si každý nakreslil, čím by chtěl jednou být a ostatní hádali nejen to, ale i obrázek a autora. Moc jsme si to užili :-)

Vánoční dílničky

Další fotografie

Krásný den jsme strávili v ZUŠ, kam nás pozvali učitelé i žáci. Nejprve jsme si vyrobili vitrážové hvězdy ke zdobení oken, poté nám děti ze ZUŠ představily muzikál Popelka. Protože i mezi námi jsou šikulové, naše Gábinka si s nimi zazpívala novou písničku přímo na pódiu. Poté jsme se odebrali do tanečního sálu a vyzkoušeli si, jak se trénuje taneční vystoupení, včetně baletu. Nakonec se z nás stali herci a sami jsme si zahráli pantomimické představení. Den utekl jako voda a my jsme odcházeli opravdu nadšení. Za rok se určitě vrátíme.... Děkujeme :-)

Máme napečeno...

Další fotografie

Dopisy pro Ježíška máme napsané, vánoční výrobky hotové, adventní svícen pravidelně zapalujeme, pojídáme sladkosti z adventního kalendáře, a tak už zbývalo jen napéct cukroví. To jsme zvládli skvěle a teď už čeká, až si na něm pochutnáme na Vánočním dnu...

Beseda s MĚSTSKOU POLICIÍ

Další fotografie

Dnes jsme ve třídě přivítali zajímavou návštěvu. Strážníci z Městské policie Kladno k nám přišli vyprávět o své práci a připomenout nám, jak se máme chovat v krizových situacích, kdy můžeme potřebovat je nebo další záchranné složky. Povídání bylo moc zajímavé a někteří z nás uvažují, že se jednou stanou policisty.

Dopisy Ježíškovi


Během výtvarné výchovy jsme si do dopisu nakreslili dárečky, které si přejeme od Ježíška. Vložili je do obálky a nechali za oknem.... Tak snad se nám naše přání splní :-)

Výroba sněhuláka

Další fotografie

Vánočních výrobků není nikdy dost! A tak nám přišla vhod milá návštěva, která nás naučila, jak si vytvořit krásného sněhuláka z přírodního materiálu. Za krátkou chvíli jsme si odnášeli pěkné výtvory, které potěší třeba naše maminky.....

Pozvánka na jarmark


Další fotografie

Všichni jsme se moc snažili, abychom nabídli na vánočním jarmarku pěkné výrobky. Máme hotovo a od 12. 12. 2022 jste srdečně zváni do vestibulu naší školy. Snad naše výrobky udělají radost :-)

Vánoční tvoření


Další fotografie

K předvánočnímu období patří i pěkná výzdoba. O tu jsme se postarali při výtvarné výchově.

Mikuláš se blíží....


Další fotografie

V pondělí nás čeká Mikulášský den, a tak jsme připravili všem třem postavám krásné obrázky...

Adventní kalendář


Aby nám šlo odpočítávání dnů do příchodu Ježíška lépe,vytvořili jsme si vlastní adventní kalendář. Každý z nás nakreslil svůj originální obrázek do inkoustové plochy, ten nalepil na papírový sáček a kalendář byl hotov. 1. prosince na nás čekalo první sladké překvapení :-)

Trenéři do škol - latinsko - americké tancování