Fotogalerie ŠD 2022/2023

Červen

TRAMPOLÍNY

Dnešní odpoledne jsme s některými žáky strávili v trampolínovém parku. Bylo to velmi zábavné odpoledne, které si žáci velmi užili.

DEN DĚTÍ

V pátek 2.6. jsme společně oslavili Den dětí. Pro děti byly připravené hry a soutěže. Za splnění všech disciplín získali žáci diplom a sladkou odměnu. Počasí bylo nádherné a celé odpoledne jsme si náramně užili.

KVĚTEN

Tento měsíc se věnujeme další z pohádek, tentokrát "O kouhotkovi a slepičce".
Přečetli jsme si pohádku a vyrobili obrázek.

Lesní stavby

Během procházek do lesa si děti rády staví domečky pro lesní skřítky.

DUBEN

Pohádka " O Otesánkovi"
V měsíci dubnu nás ve školní družině provázela pohádka o nenasytném Otesánkovi. Pohádku jsme si nejprve poslechli, vyprávěli jsme si, co všechno Otesánek snědl a nakonec jsme Otesánka nakreslili podle svých představ.

Výroba dekorací na jarní jarmark, odpoledne jsme s žáky v družině vyráběli velikonoční výrobky, práce se žákům líbila.

BŘEZEN

Blíží se svátky jara Velikonoce a my jsme si vyrobili velikonoční dekoraci - zajíčka. Jak se nám práce povedla, posuďte sami.

V průběhu měsíce března jsme si připomněli pohádku O Červené Karkulce. Po poslechu pohádky jsme vyprávěli obsah přečteného a složili jsme obrázky podle posloupnosti. Nakonec jsme pohádku výtvarně ztvárnili.

ÚNOR

Karneval

I v družině se konal karneval, pro děti byly připravené soutěže, taneček a titul nejlepší masky. Prohlédněte si fotky ve

fotogalerii

Pohádkový kvíz

Celodružinová akce Stavění domečku z lega

Jednotlivá oddělení soutežila ve stavění domečků. Děti byly velmi kreativní.

LEDEN

Pexesiáda

Jednotlivá oddělení soutěžila v pexesiádě. Vítěz z každého oddělení hrál ve finále o první místo.

Motání ovoce a zeleniny

Tři králové

Na tři krále za vesnicí
bloudí sněhem koledníci.
Šlapy – šlapy, šlápoty
pletou se jim do noty.
Ťuky – ťuky, už tu jsou,
štěstí zdraví vinšujou.
Zpívá Pavel, Olda, Míra
– Panímáma otevírá.

PROSINEC

Vánoční posezení

Vánoční posezení proběhlo i v družině, při kterém děti měly občerstvení a poté rozbalovaly dárky pro družinu.

Motání andílků

Celodružinová soutěž ve zpěvu "SUPERSTAR"

Perníková chaloupka

Tento měsíc provází družinu pohádka O perníkové chaloupce. Zdobení perníčků nesmělo chybět.

Lampiónový průvod

ŘÍJEN

Podzimní tvoření - "Dýňáci"

Přípravy na drakiádu v plném proudu :-)

Sněhurka a sedm trpaslíků - společná práce

Na začátku měsíce října jsme se, mimo jiné,  věnovali práci na školní zahradě - vypleli školní záhonek. Do práce jsme se pustili s nadšením.

Sněhurka a 7 trpaslíků

Tento měsíc jsme se zaměřili na pohádku o Sněhurce. Shlédli jsme pohádku a pojmenovali všech 7 trpaslíků. Namalovali si korunku, kouzelné zrcadlo a vymodelovali modelínou trpaslíky. Řekli jsme si, proč se tak trpaslíci jmenují a každý předvedl dle jeho vlastností, alespoň jednoho malého trpaslíka.

ZÁŘÍ

Po prázdninách jsme se sešli nejenom ve třídách, ale i ve školní družině. Přivítali jsme nové kamarády z přípravné třídy a prvňáčky. A hned v září na nás čekaly nové úkoly. V úvodním měsíci nás, kromě dalších činností, provázela pohádka O Budulínkovi a vyrobili jsme si také záložky do knihy.

Pohádka o Budulínkovi

Dnes jsme tvořili Budulínka

Desatero základních pravidel ŠD

Stavění domečků z kůry

Během odpoledne jsme šli na procházku do lesa a děti měly za úkol postavit domečky z darů lesa.