Únor

 
Tento měsíc nás čekají pololetní prázdniny, a to v pátek 4. 2. 2022
 
Projektový den - Cvičení v přírodě 10. 2.
 
Jarní prázdniny připadají na období 14. - 18. 2. 2022
 
24. 2. 2022 se naše třída zúčastní tematické besedy v Městské knihovně Kladno - Bojíte se rádi
 
 

Holubičky pro Ukrajinu

Další fotografie

Tentokrát náš ranní kruh nebyl tradiční, tak jako každé pondělí. Současné události, které zasáhly Ukrajinu, nás naprosto pohltily a my jsme měli potřebu povídat si o nich. A tak jsme se dotkli témat, jako je válka, solidarita, humanitární pomoc.... Nakonec jsme vyrobili holubičky míru, které jsme symbolicky vyslali tam, kde je nyní nejvíce potřebují.

Bojíte se rádi ve výtvarce

Další fotografie

Po návštěvě knihovny jsme se pokusili výtvarně zpracovat téma, které se nám moc líbilo....

Návštěva knihovny

"Bojíte se rádi"


Další fotografie

Ke konci měsíce jsme navštívili Městskou knihovnu Kladno a její dětské oddělení. Čekala na nás milá paní, která si pro nás připravila poutavou besedu na téma: "Bojíte se rádi". Dlouho jsme si povídali o strachu a situacích, které ho umocňují. Povídali jsme si o knížkách pro menší děti, kde jsou běžná strašidla, ze kterých už přeci třeťáci strach nemají.. Ale následně nám ukázala knížky, ve kterých vystupují postavy hororové - upíři, mumie, obří monstra, duchové... a to bylo něco pro nás. Ke konci jsme své znalosti ze světa strašidel prokázali v testu. Poté jsme měli spoustu času, abychom se vrhli do knížek, které nás zaujaly. Prošli jsme si knihovnu a zjistili, jak se knihy v ní žánrově a věkově dělí, aby byla pro čtenáře přehledná. Moc se nám tu líbilo a určitě jsme tu nebyli naposledy.

Procvičujeme vyjmenovaná slova

Další fotografie

Procvičovat vyjmenovaná slova nemusíme jenom v lavici. A tak často soutěžíme v týmech a zjišťujeme, jak látku ovládáme. Někdy hajeme "šlapanou", kdy nohou šlapeme na správné I/Y, a v poslední době nás baví "plácaná", kdy správné tvary slov a vět ulovíme jako mouchu... Samozřejmě rychlejší vyhrává, a tak je třeba vyjmenovaná slova opravdu dobře znát :-)

Cvičení v přírodě

Další fotografie

Tentokrát jsme si nejprve připomněli, jaké mimořádné události nás mohou potkat, zopakovali si volání na tísňové linky, řešili kvízy a skupinové úkoly. Nově jsme se také seznámili s tématem terorismu, dozvěděli se, co dělat, když se bude týkat útok přímo nás ve škole. V krátkém animačním videu jsme se podívali na útok z 11. 9. 2001 v New Yorku. Žáci si tak dokázali představit, jak závažný problém terorismus je. Následně jsme využili krásného počasí a v lese si prakticky některé aktivity vyzkoušeli. A o zábavu rozhodně nebyla nouze...

Cvičení s trenérem

Další fotografie

Toto pololetí nás čeká zajímavé zpestření tělesné výchovy. Budou nás navštěvovat zástupci různých sportovních odvětví a přibližovat nám  oblíbené sporty. Tentokrát jsme začali s volejbalem.

Našli jsme další klíč...


Další fotografie

Za lednové plnění úkolů jsme se konečně dočklali a našli další, již pátý klíč. Ten jsme umístili na své místo a už se těšíme na plnění dalších úkolů. Ještě jich zbývá šest, ale společně to určitě zvládneme :-)