II. Z - PROSINEC

380 Vánoční stromeček ideas | vánoční stromeček, vánoce, vánoční výzdoba

Prosincové akce:

1. 12. - pečení perníčků

3. 12. - Mikulášská nadílka (hry, soutěže, diskotéka)

6. 12. - projektový den VOLBA POVOLÁNÍ

13. 12. - Vánoční koncert

15. 12. - projektový den DEŠTNÉ PRALESY

20. 12. - vystoupení třídy na Nám. starosty Pavla od 17.00 hodin

21. 12. - Vánoční nadílka (vánoční zvyky a tradice, společná oslava Vánoc)

22. 12. - Ředitelské volno

23. 12. - 2. 1. 2022 vánoční prázdniny

Záznam z vystoupení na akci KLADENSKÉ VÁNOCE 2021

Vánoční dárek pro rodiče

Vážení rodiče, vzhledem k epidemiologické situaci nebylo možné pozvat Vás v letošním roce na VÁNOČNÍ BESÍDKU. Přesto jsme s dětmi nacvičili krátké vystoupení, abychom Vám zpříjemnili vánoční čas. Děti se velmi snažily a myslím, že se jim vystoupení moc povedlo. Prosím, přijměte vánoční dárek od Vašich dětí alespoň v této podobě.

Příjemnou podívanou!

Divadelní vystoupení Červená Karkulka: https://youtu.be/JKs5eY1WxYo

Básničky pro rodiče: https://youtu.be/LGbXeUNVo98

21. 12. Vánoční nadílka - Poslední den před vánočními prázdninami jsme si pořádně užili. Věnovali jsme se vánočním zvykům a tradicím. Krájeli jsme jablíčka, pouštěli lodičky ze skořápek a házeli botou. Na závěr čekala na děti vánoční nadílka, na kterou se samozřejmě těšily nejvíce. Všem žáčkům přeji krásné prožití vánočních svátků, bohatého Ježíška a pohodový vstup do nového roku.

Trenér v hodinách TV - V posledních týdnech s námi do hodin tělocviku chodil hokejový trenér. Žáci byli z jeho hodin nadšeni a výuku si moc užili.

15. 12. Projektový den Deštné pralesy - Tento projektový den byl rozdělen na dvě části. V první části proběhla přednáška, během které byli žáci seznámeni s kriticky ohroženými druhy zvířat. Přednášející Petr Coubal zavedl žáky do divoké přírody ekosystémů na Kostarice a v Indonésii. Seznámil posluchače se skutečným významem deštných pralesů s ohrožením, které sami podporují a s ochranou, které se můžou osobně zúčastnit. V druhém devadesáti minutovém bloku pracovali žáci tříd II. L a II. Z ve skupinách. V pracovních listech se seznámili s některými druhy opic. Po společném přečtení charakteristiky zvířat měli za úkol rozhodnout, zda napsaná tvrzení jsou pravdivá. Poté žáci pracovali s Albi tužkou a knihou Svět zvířat, kde je jedna z kapitol věnována pralesu a jeho obyvatelům. V knize se dozvěděli, jaká zvířata v daném prostředí žijí, jak se jmenují, jaké zvuky vydávají a čím jsou zajímavá. Své znalosti si pak ověřili pomocí zábavných kvízů. V závěru hodiny jsme si společně zazpívali písně o zvířatech.

13. 12. V tento den proběhl v tělocvičně naší školy VÁNOČNÍ KONCERT pro nejmladší žáky. Účinkující měli pro děti připraveny nejen vánoční písně, ale také známé písně z pohádek. Děti si zazpívaly a byly pro ně připraveny i soutěžní otázky. Akce se vydařila a dětem se moc líbila.

6. 12. Projektový den VOLBA POVOLÁNÍ - Projektový den byl zaměřený na povolání kolem nás. Žáci se seznámili s profesemi, s nimiž se denně setkávají, a udělali si představu o tom, co které povolání obnáší. Také se zamýšleli nad tím, čím by chtěli být oni sami. Prohlíželi jsme si obrázky na téma povolání. Přiřazovali kartičky s obrázky povolání, pracovních nástrojů apod. Pantomimicky předváděli jednotlivá povolání, skládali a lepili popletené věty na téma povolání. Žáci si vytvářeli pracovní list o vybraném povolání, který poté prezentovali svým spolužákům. V závěru projektového dne jsme si zahráli na cukráře a ozdobili perníčky. Tato závěrečná činnost bavila děti nejvíce.

3. 12. Mikuláš ztatil plášť...a je to tu! Děti se moc těšily a netrpělivě čekaly zda i naši třídu navštíví Mikuláš s andělem a čerty. A skutečně přišel a i nadílku donesl. A světe div se, čerti si nikoho neodnesli!?! Po nadílce jsme si společně zahráli několik her a zatančili si.

1.12. PEČENÍ PERNÍČKŮ - Celý dnešní den jsme strávili ve školní kuchyňce pečením perníčků na vánoční jarmark. Děti práce moc bavila. Nadšeně válely, vykrajovaly a hlavně ochutnávaly Zobrazit zdrojový obrázek. V příštím týdnu si perníčky nazdobíme.