IV. Z - říjen

31.10. jsme si ve třídě udělali halloweenské učení, které probíhalo formou her. Děti si doma připravily nenáročné kostýmy a kdo chtěl nechal si ode mne pomalovat obličej speciálními barvami na facepainting.

26.10. Jsme byli na mimoškolním výletě na Čabárně. Sešli jsme se na vlakovém nádraží a odtud jsme jeli do Branýska. Zde jsme si koupili menší svačinku a vyrazili po polní cestě do Cvrčovic, na hřiště do Brandýska a odtud pak na Čabárnu. V Avesu jsme měli možnost vidět hospodářská zvířata, která jsme si mohli pohladit. Také jsme slyšeli mluvit krkavce Karla. Nejprve nás slušně pozdravil a pak na nás zaštěkal. Po svačině jsme šli lesem a bahnitou cestou zpátky do Švermova a odtud opět vlakem na Kladno. Cestou jsme hráli různé hry a výlet jsme si všichni užili. 

Fotografie z výletu zde  

14.10. Dnes jsme měli s paní Hromasovou dopravní výchovu. Zopakovali jsme si bezpečnost jízdy na kole, dopravní značky a projíždění křižovatek.

Práce v hodině Čj- Stavba slova a Př- Koloběh vody

 

10.10. Jsme měli projektový den na téma: Ekosystémy a sociální rozvoj. Nejprve jsme si zopakovali pravidla silničního provozu a vyrazili na krátkou procházku do Kročehlavského lesa. Cestou jsme si povídali o činnostech které přírodu chrání a ketré jej ničí. 

V lese jsme se nasvačili a zahráli si krátkou hru. Po návratu zpět do školy jsme si vše zopakovali při práci ve skupinách.

 

5.10. jsme byli na dopravním hřišti. Nejprve nás pan instruktor seznámil se základními pravidly jizdy na kole. Dozvěděli jsme se co potřebujeme k bezpečné jízdě a co vše musíme před jízdou zkontrolovat. Poté nás vzal na hřiště, kde jsme si celou trasu nejprve prošli a vyzkoušeli si nebezepečné křižovatky. Posledním úkolem bylo projet celou trasu na kole aniž by jsem si ublížíli.