ŘÍJEN

Co nás čeká tentokrát:

  • Další aktivity v rámci celoročního tématu
  • /sbírání slunečních kamenů, čtení dalšího příběhu z Vesmírných pohádek, lety raketou pro nová písmenka..../
  • 10. 10. Projektový den Život kolem nás
  • 25.10. Do kosmu s Krtkem
  • 26. - 27. 10. Podzimní prázdniny
  • 28. 10. Státní svátek - Vznik Československa
  • 31. 10. Halloweenské učení

 

Halloweenská výuka


Další fotografie

Dneska jsme si výuku užili v halloweenském duchu. Kromě počítání, skládání slov, sestavování příběhu podle obrázkové osnovy, tvoření vlastní příšery, postřehovky, binga a dalších zábavných úkolů, jsme se dozvěděli více o našem svátku - Dušičkách. Přišly se na nás podívat i příšery z II. Z a zatančily si s námi, jak jinak, než na strašidelnou písničku :-)

Do kosmu s Krtkem

Další fotografie

Dnešní setkání s Krtkem nás zavedlo do vesmíru. Protože si pro nás připravil ze své cesty pěkné fotografie, poznali jsme jak se kosmonauti ve vesmíru pohybují, co a jak jedí, jak vypadá jejich vybavení, jak dlouho pracují, kde spí.... Také jsme se dozvěděli, jaká zvířátka navštívila vesmír daleko dříve než Krtek.

Podzimní mandaly

Další fotografie

Tentokrát jsme využili krásného podzimního počasí a na pracovní činnosti vyrazili do lesa. Společně s druháčky jsme vytvořili pracovní skupinky a tvořili mandaly z přírodnin, které jsme v lese nasbírali.

Lítáme pro písmenka a krokujeme...V rámci celoročního projektu, kdy s Emou a Tomem letíme do vesmíru pro nová písmenka, jsme již čtyři přivezli na planetu Zemi. Skládáme z nich slabiky a dokonce první slova. V matematice se zase učíme sčítat a odčítat pomocí krokování:-)

Čtení a malování

 

Další fotografie

Ve škole jsme zatím jen krátce, ale přesto už umíme mnoho věcí. Tentokrát jsme se seznámili s příběhem o Elišce a Měsíčňánkovi, ve kterém Eliška maluje krásný obrázek pro svého kamaráda z Měsíce. A tak jsme toho využili a celý obrázek si namalovali společně s ní. Také jsme prvně pracovali s anilinovými barvami. Obrázky jsou moc povedené...

Trenéři do škol


Další fotografie

Druhým rokem spolupracujeme se sportovci a trenéry, kteří se nám snaží přibližovat různé sporty zábavnou formou. Pro prvňáčky je to poprvé, ale moc je to baví. Užijeme si vždy spoustu zábavy a učíme se úplně novým věcem :-)

Ovocné mlsání

Další fotografie

V rámci projektového vyučování jsme se spolu s druháčky vydali do naší kuchyňky. Poznávali jsme různé druhy ovoce a třídili na to, které pěstujeme u nás a na ovoce exotické. Mohli jsme si také vyzkoušet, zda poznáme druh ovoce podle chuti. Někteří tak prvně ochutnali např. mango, granátové jablko, nashi nebo kiwi. Během ochutnávání se nám zatím upekly jedlé kaštany, které provoněly celou kuchyňku. Odcházeli jsme občerstvení a s nápady na zdravou svačinku, kterou si zvládneme připravit sami :-)

Projektový den - Život kolem nás


Další fotografie

Dnešní projektový den byl zaměřený na ekosystém les. Protože jsme již v prvouce získali některé informace, mohli jsme den začít tvorbou myšlenkové mapy, kam jsme vše, co známe, zaznamenali. Dále jsme získali několik nových informací ze zajímavého videa. Ty jsme pak doplnili do myšlenkové mapy. Soutěžili jsme ve skupinách - třídili obrázky na ty, které patří do lesa a naopak. Umisťovali jsme zvířátka na správné místo, kde v lese žijí. Seznámili se s piktogramy, které můžeme v lese vídat. Výtvarnou aktivitou byla tentokrát frotáž, při které jsme odkrývali najznámější zvěř žijící v lese.

Listy, listy, listy......

 

Další fotografie

Tentokrát jsme při výtvarné výchově využili listy k otiskům tak trochu jinak. Natírali jsme je bílou temperou a otiskli na černý podklad. Po zaschnutí jsme jejich konturu zvýraznili suchými pastely podzimních barev. Nakonec jsme obrázky podlepili barevným papírem....

Zvířátka z listí

Další fotografie

Podzim a jeho krásné barevné listy jsme tentokrát použili jako materriál pro krásné obrázky zvířátek. Úkol zněl jasně - zvířátka musí začínat na vyvozená písmenka - M, A, L :-)

Znaky podzimu

Další fotografie

Skupinová práce v prvouce - zaznamenáváme znaky podzimu....

Draci


Další fotografie

Ve výtvarné výchově jsme spojením několika výtarných technik vytvořili podzimní barevné dráčky. Práce nás moc bavila a výtvory jsou moc pěkné. Dáčci zdobí naší chodbu :-)