III. S - duben

V letošním školním roce 2021/2022 začínají velikonoční prázdniny ve čtvrtek 14. dubna a potrvají

až do Velikonočního pondělí 18. dubna.

Čeká nás 5 dní volna, do lavic se společně vrátíme v úterý 19. dubna.

Gratulace

Výtvarná soutěž „Evropa, ve které chci žít. Evropa v roce 2050“.
Kristýnka je se svým obrázkem mezi těmi, kteří budou mít vystavený obrázek v Městské knihovně Kladno.

Opékání buřtů na čarodějnice

I naše třída (i když nás bylo málo) se zapojila do pečení buřtů. Nikdo si ten den nezapomněl přinést dobrotu na oheň, chleba a hořčici. Někteří z nás letos končí školní docházku a tak to byla poslední čarodějnická akce. Všem se nám líbila, děkujeme těm, kteří vše připravili a nakonec vše uklidili v rámci bezpečnosti.

Přepravujeme se na čarodějnice

Čarodějnice “ jsou za dveřmi“ a my jsme si některé papírové vyrobili. Dozvěděli jsme se, že „čarodějnice“ jsou vlastně „Filipojakubská noc“, proč se tomu tak říká a plno dalších zajímavostí, spojených s touto nocí. Vyplnili jsme si také několik čarodějnických listů a tak jsme zjistili nejlepší čarodějnická jména, jak vypadá jejich bydlení, jaká mají zvířata a co se prodává v čarodějnickém supermarketu. Nevěděli jsme, že čarodějnice pracují i v noci a že mají úžasnou knihovnu. Nakonec jsme si zopakovali pohádky, ve kterých mají čarodějnice důležitou roli.

Ukliďme svět

Přestože počasí bylo opravdu aprílové, zapojili jsme se do úklidu a sbírali do pytlů všechno, co patří do popelnic. Během hodiny jsme měli plné 4 pytle a to jsme byli jen čtyři. Hodně nám pomáhala paní asistentka. Překvapilo nás, jaký nepořádek byl na novém sídlišti a to nejen kolem poloprázdných popelnic, ale i na silnici, chodníku a trávníku. Nejvíc bylo plastů a plechovek.

Den Země

22. dubna jsme si povídali o tom, že na tento den připadá ekologický svátek „Den Země“, doplnili jsme několik pracovních listů a uvědomili si, že k životu přírodu potřebujeme. Také jsme si řekli, jak člověk přírodu ničí a že vodu, půdu a vzduch potřebují i zvířata a rostliny.

Soutěžíme-Královehradecký kraj

Posunuli jsme se na mapě zase kousek dál a tentokrát jsme si povídali o tom, kde se vyrábí hudební nástroje, hlavně klavíry, kde je ZOO SAFARI, kde najdeme nejvyšší horu v ČR a kde se vyrábí auta ŠKODA. Také už víme, co znamená KRNAP.

Opakujeme

Vzali jsme si mapy a zopakovali si, co všechno jsme se naučili. Někteří dostali další obrázek do své mapy ČR v rámci třídní soutěže.

PV - Nová výzdoba

Místo velikonoční výzdoby jsme dali naše nové výrobky. Bylo nás málo a proto nejsou větve moc „plné“.

PV-Velikonoční výzdoba

Vyrábět na Veikonoce nás moc bavilo, zkusili jsme různou techniku a naučili se nové věci.

PV-Pečeme na Velikonoce

Tradičního beránka a mazance jsme si vyzkoušeli všichni. Zapojily se i kamarádky ze IV.Z a byly moc šikovné. Zvládly samostatně linecké pečivo s velikonočními motivy.

Co (ne)víme o Velikonocích

Den před Zeleným čtvrtkem a začátkem našich prázdnin jsme si ještě řekli pár věci co jsme možná věděli nebo i spíš nevěděli o Velikonocích a o jejich zvycích. Co k Velikonocům patří jsme si řekli a taky samozřejmě napsali...například co je beránek a proč se peče, co jsou jidáše a řechtačka a proč děláme kraslice. A také jsme nezapomněli si říct, jak se slaví Velikonoce v ostatních zemích.

Soutěžíme-Liberecký kraj

V naší třídě stále pokračuje třídní soutěž Česká republika. Opět jsme se podívali a řekli si něco o dalším z krajů z naší pěkné a zajímavé republiky.

další fotografie

Vyrábíme na velikonoční prodejní výstavu

Velikonoční prodejní výstava se blíži, tak jsme vytořili několik velikonočních dekorací do domu či za okno. Myslím, že se nám  to povedlo.

další fototgrafie

Připravujeme se na Velikonoce

Velikonoce máme za dveřmi, tak jsme si s děvčaty udělaly pár krásných velikonočních perníčků. Co myslíte, povedlo se jim to?

Mezinárodní den Romů

V pátek 8.dubna jsme si řekli něco o vznik Mezinárodní romské unie. A společně oslavili romskou kulturu a rozšířili povědomí o problémech, kterým Romové čelí.

Kristýnka má narozeniny

V sobotu měla Kristýnka 16. narozeniny, tak si pro nás připravila malou oslavu. Upekla nám piškotovou roládu s ořechy a pomohli jsme jí ještě udělat jednohubky. Na její zdraví jsme si připili rychlými špunty. Kristýnko, ještě jednou všechno nejlepší.

Mezinárodní den ptactva

Na první aprílový den, kdy je v plném proudu pohyb tažných ptáků, jsme si je ukázali a něco si o nich napsali.

Evropa-výtvarná soutěž

Děvčata se zapojila do výtvarné soutěže "Evropa, ve které chci žít. Evropa v roce 2050" Obrázky se jim velmi povedly a třeba budou vystaveny dál než jen v naší škole.

SOUTĚŽÍME-Ústecký kraj

Naše třídní soutěž stále pokračuje a posouváme se dál kraj po kraji v naší České republice. Všichni jsme napnuti, kdo soutěž dokončí a vyhraje ji.