III. S - březen

 

 

Velikonoční přání

 

Velikonoce máme skoto za dveřmi, tak jsme připravili pár přáníček pro radost.

 

další fotografie

 

Světový den divadla

Vzhledem k tomu, že se k datu 27.3. váže Světový den divadla, tak jsme si vytvořili pár loutkových figurek.

další fotografie

 

Poznáváme kostru

Bylo velmi zajímavé vidět to, co máme pod kůží. Měli jsme plno otázek a dozvěděli se o sobě nové věci.

další fotografie

 

SOUTĚŽÍME-Karlovarský kraj

S mapou si už rozumíme. Ukázali jsme si lázeňská města, víme, jaké dobré oplatky si můžeme koupit a vyjmenovali si minerální vody, které kupujeme domů.

další fotografie

Moře a oceány

Připomněli jsme si „Světový den vody“, zaměřili jsme se na vodstvo na Zemi a kdo žije v řekách, mořích, oceánech. Každý se zapojil do velké koláže „moře“ a vybarvili jsme si obrázky s mořskými živočichy. Zúčastnili jsme se přednášky pana Coubala o tom, jak lidé znečišťují moře a oceány odpadky a jak zbytečně umírají živočichové, kteří tam žijí.

další fotografie

 

Finanční gramotnost

Týden ve znamení GLOBAL MONEY WEEK 2022. Zahráli jsme si na obchod a zjistili, že stále máme problémy v orientaci s penězi. Do konce školního roku to musíme zlepšit!

další fotografie

 

Čtenářská gramotnost

Připomněli jsme si „Březen – měsíc knihy“, ukázali si rozdíly mezi pohádkou, povídkou a bajkou a zaměřili se na bajky. U každé jsme si řekli ponaučení. Vybrali jsme si bajku „Liška a vrána“. Splnili jsme několik úkolů, vyplnili pracovní listy a vyrobili si krásné lišky na nástěnku. Každý z nás ještě vyrobil z papíru kluka nebo holku, kteří mají v ruce papír s názvem některé bajky. Plakát k měsíci knihy jsme si dali na nástěnku.

další fotografie

 

Světový den poezie

Připomněli jsme si „Světový den poezie“ a vysvětlili si, co je poezie. Přečetli jsme si básničky od Františka Hrubína a Josefa Václava Sládka. Nakonec jsme hledali rýmy.

další fotografie

SOUTĚŽÍME Česká republika 

Další kraj naší republiky. Vzali jsme si mapy a ukázali si další známá města a řeky.

další fotografie

 

PV - srdíčko pro maminku k MDŽ

Dárek pro maminku, srdíčko z lásky. Pomohla nám paní asistentka.

další fotografie

 

Třídní projekt Česká republika-Jihočeský kraj

Poznáváme naši republiku a získáváme obrázky, každý do své malé mapy. Kdo bude z nás nejlepší? To poznáme v červnu. Dnes jsme si ukázali, kde se loví ryby na vánoční stůl, že máme prales i u nás a kde pramení Vltava, která teče až do Prahy.

další fotografie

 

 

Digitální technologie v hodinách

 

Dnes jsme si procvičili a zopakovali učivo, které máme umět. Zjistili jsme, že v matematice máme malé nedostatky a při psaní máme problém napsat některá slova. Nevíme, jak mají být správně písmena za sebou. Nejtěžší bylo slovo hroch. V nauce o přírodě jsme doplnili části lidského těla, to nám docela šlo. Příště se zaměříme hlavně na doplňování písmen do textu.

další foto

 

Soutěž Česká republika začíná

Soutěž na druhé pololetí odstartovala. Jako první jsme se seznámili s mapou, s barvou na mapě, naší republikou (sousední státy, hlavní město, symboly ČR, korunovační klenoty…) a potom jsme si vyprávěli o Praze, jejích památkách a zajímavostech. Ukázali jsme si, ve kterém kraji žijeme a co je v našem kraji důležité a zajímavé, co bychom měli vědět. Kdo dával pozor a správně odpovídal, dostal první obrázek – Prahu a má ho nalepené ve své mapě.

další foto

 

Soutěž Česká republika-fotografie Staré Prahy

Paní učitelka přinesla obrázky staré Prahy. Povídali jsme si o tom, jak to dřív v Praze vypadalo, jaké oblečení měli lidé a čím lidé jezdili.

další foto