BŘEZEN

 

8. 3. Projektový den - Čtenářská gramotnost

14. 3. Život v pohybu - preventivní program

27. - 31. 3. Velikonoční jarmark

31. 3. Noc s Andersenem

 

Noc s Andersenem


Další fotografie

Noc s Andersenem proběhla z 31. 3. na 1. 4. a pro nás prvňáčky, byla prvním společným nocováním ve škole. Už dlouho jsme se na akci těšili a stálo to za to. Ještě během vyučování jsme se seznámili s některými pohádkami H. Ch. Andersena a pracovali s jejich texty. Večer pak nastalo to pravé "vzrůšo" :-). Hned po příchodu proběhla polštářová bitva a vybalování spacáků. Poté jsme se sešli všichni v naší třídě a pomocí barevných stužek se rozdělili do pracovních skupin. V každé skupině jsme tak my malí měli své starší kamarády, kteří nám pomáhali při plnění pohádkové stezky s úkoly. Společnými silami jsme vše splnili na výbornou a získali tak zaslouženou medaili. Po soutěžích nám pěkně vyhládlo a venku se konečně umoudřilo počasí, tak jsme mohli vyběhnout na zahradu a dát se do grilování buřtíků. Tak ty byly vážně moc dobré a my si moc pochutnali. Chvilku jsme se proběhli po zahradě a vrátili do třídy, kde na nás čekal film "Kouzelný drak". Ten už jsme sledovali z pelíšků a samozřejmě s mísou popcornu :-). Ráno jsme společně posnídali a vyprávěli si zážitky z naší akční noci. I to si zasloužilo malou odměnu v podobě pamětního listu. Rodiče byli také vzorní a vyzvedli si nás včas. Už teď se moc těšíme na příští rok :-)

Velikonoční tvoření na jarmark


Pětilístek

 

Náš první pětilístek - zápis z přečteného příběhu :-)

Velikonoční přání

Opět děláme radost seniorům a chceme jim popřát veselé Velikonoce :-)

Život v  pohybu

Další fotografie

Krásné dopoledne jsme strávili při tanečním progrmu, který si pro nás připravila lektorka Dana. Cílem bylo zejména, uvědomit si, jak je pohyb v našem životě důležitý a že to vůbec nemusí být nuda. Zatrsali jsme si, zasmáli se a hned jsme měli skvělou náladu. Těšíme se na příští rok :-)

Boomwhackers


V hudebce nás baví všechno, ale "barevné trubky" máme asi nejraději. Sledujeme barvičky v notové osnově a učíme se zahrát známé písničky. Když někdo nezaspí, zní to celkem fajn :-)

Čápi na komíně

Další fotografie

Další tvorba našich šikovných rukou... Tentokrát kombinace několika technik a využití různého materiálu.

Projektový den - Čtenářská gramotnost

KLADENSKÁ POEMA


Další fotografie

Tentokrát se projektový den nesl v duchu poezie. Naučili jsme se spoustu krásných básniček a v rámci nultého ročníku recitační soutěže Kladenská poema, jsme ze sebe vydali to nejlepší. Povedlo se...do městského kola postupuje žák naší třídy - Danyil. Všichni mu držíme palce, ať se mu v tom dalším kole vede také tak dobře!

Druhá část projektového dne byla tradičně věnována práci s knihou. My jsme se seznámili s Kouzelnou baterkou a jejím příběhem - Petalíkem. Už se těšíme na další příběhy, protože kouzelná baterka dokáže oživit různé věci a nás zajímá, co se bude dít příště.

Stavíme podle plánu

Další fotografie

V matematice jsme si vyzkoušeli práci stavitelů, kteří musí postavit stavby přesně podle plánů. Dodržovali jsme počty krychlí, jejich barvy i správné rozmístění. Moc nás to bavilo a hlavně nám to pěkně šlo :-)

Voláme jaro...


Další fotografie

Všichni už se moc těšíme na slunečné dny, takže téma ve výtvarce bylo zcela jasé....

Modelína nás baví :-)

 

Další fotografie

Pracovní činnosti, modelína a téma: Oblíbená pohádková postava, oblíbené zvíře...