VI. - březen

Chlebíčkování

Tentokrát jsme s dětmi zašli do kuchnky si udělat chlebíčky, udělali jsme si domácí bramborový salát, uvařili vejce, nakoupili šunku, salám a sýr a  pak si děti chlebíčky nazdobily a následně i spapaly:)

foto chlebíčkování

23. 3. Projektový den " Moře a oceány"

Ekologicky zaměřený program s odborným lektorem. Celý den se budeme věnovat problematice znečištění vod a povíme si, jak naše vody chránit a udržovat v čistotě. Jakou spojitost mají znečištěné vody vnitrozemských států se znečištěním moří a oceánů.

foto zde

22. 3. Projektový den "Čtenářská gramotnost"

1 - 4 ročník končí v 11:30, 6. ročník ve 12:25. Děti si přinesou svačinu, penál a žk s notýskem. Celý den si budeme číst, povídat si a tvořit.

fotečky zde

PČ Jarní dekorace

Během pracovních činností jsme s paní učitelkou Veronikou motali proutí do věnců, vystřihovali zajíce z březové kůry, motali kuřátka z vlny, lepili, barvili a výsledek je parádní a bude k zakoupení na našich školních velikonočních trzích.

foto výrobků

Dějepisný projekt - Egypt

Tento školní rok máme třídní projekt "Poznej dějiny světa". Tvořili jsme dinosaury, mamuty, skládali středověkou hliněnou nádobu ze střepů a tentokrát jsme se vrhli na Egypt. Děti si vybarvily posvátnou kočku a každou kočku si podepsaly staroegyptskými hieroglyfy. Poznáte jaká kočka je čí?

Obrázky posvátných koček zde

Velikonoční přáníčka pro dědečky a babičky

fotografie přáníček