ZÁŘÍ 2024

Co nás čeká v září ?

Adaptace na nové prostředí školy, noví kamarádi

18. 9. Projektový den: Cvičení v přírodě a Ukliďme Česko !

24. 9. Projektový den: Primární prevence

Od 24. 9. Kroužek "Sportovní hry" od 11:40 - 12:25

Od 25. 9. Kroužek "Rozvoj komunikačních dovedností"

VÝTVARNÉ ČINNOSTI

Základní barevnou řadu již známe, proto jsme si mohli troufnout na míchání barev. Technikou "tupování" jsme ji nanášeli na čtvrtku tak, abychom vytvořili některé ze zvířátek, o kterých se na podzim budeme učit. Cílem výtvarné činnosti bylo procvičení správného namíchání barev s podzimní tématikou, procvičení jemné motoriky technikou tupování, ale i úklid pracovního místa.

PŘEDMATEMATICKÉ PŘEDSTAVY - PROSTOROVÉ VZTAHY

Dnešní den jsme opakovali a vyzkoušeli si praktickou dovednost v prostorových vztazích a pojmech " na výšku x na šířku "dole x "nahoře."  Naším úkolem bylo správně založit euroobal tak, abychom do něj mohli založit výsledek naší práce. Procvičili jsme si trpělivost, vůli, koordinaci očí a jemné motoriky.

PRVNÍ DNY VE ŠKOLE

V prvních školních dnech se učíme, jaké je to být školákem. Co všechno budeme umět ? Správně se posadit do své lavice, přihlásit se, když chceme svým novým kamarádům něco povědět, nebo se na něco zeptat pana učitele. Seznámili jsme se nejen s novými kamarády, ale poznáváme i nové dospělé, učíme se správně chodit po schodech. Protože už něco umíme a počasí nám přálo, začali jsme poznávat také blízké okolí naší nové školy a objevili jsme hřiště v lese.

Informační a organizační třídní schůzky pro rodiče žáků v PT

Informační a třídní schůzky pro rodiče žáků z přípravné třídy se uskuteční dne 9. 9. 2024 od 13,00 a od 15,00 hodin.

Harmonogram prvního týdne školního roku 2024 / 2025

2. 9. 2024 Zahájení nového školního roku v 8:00 - 8: 45 - informativní třídní schůzky, seznámení se třídou

3. 9. Konec výuky v 9:30

4. 9. Konec výuky v 9:30

5. 9. Konec výuky v 10: 45

6. 9. Konec výuky v 10: 45

Od 9. 9. 2024 probíhá výuka podle rozvrhu přípravné třídy od 8:00 - 11:30 hodin.