II. S - leden

 

Vysvědčení za první pololetí si předáme ve středu 31. ledna 2024.

 

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 2. února 2024.

 

 

Třídní projekt "Exotické ovoce"

další fotografie

 

VV-PV Když je zima

Když je zima, je zima i sněhulákům (možná), zvířátkům a stromům. Stromům jsme oblékli krásné teplé rukavice, oblékli jsme si sněhuláky. Pracovali jsme s temperou, pastelkami, fixy,  aqua pastelkami, potravinovou folií a sněhové otisky jsme dělali  zmačkaným papírem. Moc nás to bavilo. Děkujeme jedné paní učitelce, která nám poradila, jak na to.

 

další fotografie

 

Projektový den - Barevný svět

O projektovém dnu jsme se tentokrát zaměřili na severské země. Povídali jsme si o státech severní Evropy, ukázali si na mapě, kde se nacházejí a na notebooku jsme si našli to, co jsme neznali – zvířata, vlajky, jak vypadá fjord, půlnoční slunce, polární záře… Potom jsme si vybrali dílo spisovatelky Astrid Lindgrenové „Pipi dlouhá punčocha“, povídali si o spisovatelce dětské literatury a  podívali se na ukázky tohoto filmu. Na chodbu jsme umístili koláž se zajímavostmi o Pipi a Astrid Lindgrenové a přidali naše výtvarná díla.

další fotografie

 

Česká repubilka - Zlínský kraj

Dnes jsme ukončili putování po ČR a dozvěděli se zajímavosti tohoto kraje. Povídali jsme si o světoznámém výrobci bot p. Baťovi, o domcích, které nechal postavit, víme, jak vypadají kroje a jaké jsou v tomto kraji hory a řeky. Jako vždy jsme si všechno zopakovali na pracovních listech.

další fotografie

 

PV-VV Měsíc leden

Kalendář na leden jsme si vyrobili sami. Použili jsme starý kalendář, z dětského časopisu rozstříhali a zase spojili obrázek jako puzzle a vyznačili sobotu a neděli. Jeden kalendář jsme si pověsili i ve třídě. V lednu jsou na stromech sněhové vločky. My jsme si takové vystříhali z použitých vánočních balících papírů. Líbí se nám to.

další fotografie

 

PV-Práce v kuchyni nás baví

I v malém počtu jsme splnili všechno, co jsme měli. Připravili jsme obložené chlebíčky a upekli bublaninu se třemi druhy ovoce – borůvkami, malinami a ostružinami. Nesnědli jsme to hned, měli jsme ještě druhý den ke svačině.

další fotografie

 

Česká republika - Jihomoravský kraj

Blížíme se do cíle našeho půlročního projektu a jsme moc zvědaví, kdo bude na 1. místě. Dnes jsme si povídali o Jihomoravském kraji. Je to nejúrodnější kraj, pěstuje se tam i vinná réva a také okurky, které máme moc rádi. Splnili jsme všechny úkoly v pracovních listech, snad si něco zapamatujeme.

další fotografie
 

Česká republika - Olomoucký kraj

Ukázali jsme si na mapě velká města, řeky, hory a řekli si, co je v tomto kraji zajímavé. Určitě je to výroba olomouckých tvarůžků, kterým říkáme syrečky. Ty máme rádi. V pracovním listě jsme splnili plno úkolů.

další fotofrafie

 

Třídní projekt "Tři králové"

Už máme leden a svátek 6. ledna. Tři králové – Kašpar, Melichar a Baltazar nesli Ježíškovi vzácné dary. Dozvěděli jsme se, co je myrha a kadidlo, znali jsme jen zlato. Vyprávěli jsme si o tom, že to nebyli králové, ale astrologové (mudrcové), kteří šli podle hvězd. Také už víme, že K+M+B neznamená začínající písmeno každého z nich, ale latinsky „Dej bůh štěstí tomu domu“. Každý z nás udělal koláž s velbloudy a králi. Snad se nám to povedlo.

další fotografie

Třídní projekt "Braillovo písmo"

Připomněli jsme si výročí Louise Brailla, který vynalezl slepecké písmo. Zjistili jsme, že je to docela těžké, naučit se všechny znaky. Každý z nás si zkusil napsat své jméno a příjmení tímto písmem.

další fotografie