LEDEN

Tento měsíc nás čeká:

3. První setkání v novém roce

23. Projektový den - Barevný svět

29. Zahájíme plavecký výcvik v rámci tělesné výchovy

31. Pololetní vysvědčení

 

Plavecký výcvik začal...

Další fotografie

Plavání začalo seznamováním a rozdělením do skupin. Dnes tedy ještě na pohodu, ale příští týden už to bude náročnější :-)

Zázrak jménem voda


Další fotografie

Účast v soutěži, kterou vyhlásila Městská knihovna Kladno, na téma: Zázrak jménem voda, jsme moc rádi přijali. Snažili jsme se pomocí dvou různých technik přenést na arch vodní vílu, která, podle nás, zajisté ve vodě žije :-). I když jsme byli modří od hlavy až po paty, jsme spokojení, jaké krásné šaty naše víly oblékly :-)

Projektový den - Barevný svět

GRÓNSKO


Další fotografie

Tentokrát jsme při našem putování barevným světem objevili, pro nás neznámé Grónsko. Poznali jsme hlavní město, přírodu, zvířata a také zjistili, jak se žije v iglú a jak je možné, že neroztaje, když se v něm topí. Nejvíce se nám však líbila polární záře, kterou jsme si pak vyzkoušeli přenést na papír a doplnili vlastními Eskymáky. V tělocvičně na nás čekalo dobrodružné putování za polární září. Vyzkoušeli jsme si například psí spřežení, lovení ryb, pohyb po ledových krách... Zkrátka o zážitky nebyla nouze.

Karavana- soutěž Lidice


Další fotografie

Další výtvarná soutěž, která nás oslovila. Vyzkoušeli jsme si několik technik, které jsme ve svých dílech kombinovali a pokusíme se uspět tak, jako tomu bylo v předešlém ročníku. Držte nám palce! :-)

Sněhuláci

Další fotografie

Tihle sněhuláci se nám opravdu povedli. Vyřazená ponožka, rýže, provázek a knoflíky.... a máme krásnou dekoraci do dětského pokoje :-)

Chobotem sem, chobotem tam!


To je naše společná kniha, kterou jsme dostali od Glorie. Před čtením jsme si vyrobili stylové mamutí záložky, a poté jsme se ponořili do napínavého příběhu.....

Knoflíky, knoflíky, knoflíky :-)

P

Další fotografie

Pracovní činnosti a přišívání knoflíků. Je to celkem pěkná dřina, ale většina z nás, si svůj knoflíček přišila... a někdo i dva :-)

Zimní výtvarničení


Další fotografie

Výtvarku máme moc rádi... A když nemusíme malovat jen štětcem a pastelkami, ale třeba zmuchlaným papírem nebo tvořit mrazivou plochu s pomocí potravinářské folie, je to o to zajímavější!

Prvouka - části těla


Učit se části těla, nemusí být vždycky nuda :-)

Tříkrálové vyučování


Další fotografie

Během čtení a matematiky jsme se věnovali tématu Tří králů. Nyní už víme, jak to s nimi a Ježíškem tenkrát bylo...